آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۶ خرداد

کیک کدو حلوایی ادویه دار

مارتا استوارت
زمان آماده سازی
۲۰ دقیقه
زمان پختن
۵۵ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
به میزان لازم
روغن
۴ پیمانه
آرد
۴ قاشق چای خوری
بکینگ پودر
۱ قاشق چای خوری
جوش شیرین
۱ قاشق چای خوری
نمک
۱ قاشق چای خوری
دارچین
۱ قاشق چای خوری
زنجبیل
۱ قاشق چای خوری
جوز
۱ قاشق چای خوری
میخک
۲۰۰ گرم
کره
دو و نیم پیمانه
شکر قهوه ای
۴ عدد بزرگ
تخم مرغ
کیک کدو حلوایی ادویه دار

کیک کدو حلوایی ادویه دار از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که سایت آشپزباشی دستور پخت آن را برای شما آماده کرده است.
کیک قالبی کدو حلوایی ادویه دار، کیکی خوشمزه و مناسب با فصلهای سرد سال است و مطمئنا مورد پسند تمامی افراد خانواده تان خواهد بود.

نکاتی در رابطه با تهیه ی این کیک:

۱- به آرد اضافی برای چرب کردن قالب، نیاز دارید.
۲- به پودر زنجبیل، پودر دارچین و پودر میخک، نیاز دارید.
۳- از جوز تازه رنده شده، استفاده کنید.
۴- از آبدوغ استفاده می شود. آبدوغ (buttermilk)،دوغ پس از گرفتن کره ، مایعی است که پس از گرفتن کره از خامه باقی می ماند. می توانید به جای آن از ترکیب یک سوم شیر و دوسوم ماست استفاده کنید. این دستور به آبدوغ کم چرب نیاز دارد.
۵- از پوره کدو حلوایی، استفاده کنید.

  1. از قبل، فر را با دمای 170 درجه سانتی گراد ، گرم کنید. قالب طرحداری( به سایز 24) را با روغن چرب کنید و آرد بپاشید. آرد اضافی را با ضربه زدن به قالب از آن خارج کنید.
  2. در ظرفی، آرد، بیکینگ پودر، جوش شیرین ،نمک ، پودر زنجبیل، پودر دارچین، جوز و پودر میخک را با هم ترکیب کنید و کنار بگذارید.
  3. کره (به دمای اتاق) را با شکر قهوه ای در کاسه همزن برقی بریزید و با درجه متوسط برای 2 تا 3 دقیقه، تا کمرنگ شده و پف کند، بزنید. تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ خوب بزنید(مواد پاشیده به دیواره های کاسه را هم با سایر مواد ترکیب کنید). درجه همزن را کم کنید. ترکیب آرد (با سایر مواد خشک) و آبدوغ را یکی در میان و هر کدام را در 3 بخش به سایر مواد اضافه کنید و خوب با هم ترکیب کنید. پوره کدو حلوایی را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. خمیر را در قالب آماده شده بریزید.
  4. کیک را برای حدود 55 دقیقه در فر قرار دهید، تا زمانی که طلایی شود و خلال دندانی که در وسط کیک فرو بردید و بیرون آوردید، تمیز باشد. بعد از خارج کردن کیک از فر، اجازه دهید تا کیک برای 30 دقیقه خنک شود. سپس آن را با احتیاط روی توری برگردانید و اجازه دهید تا کاملا خنک شود. برای سرو روی کیک پودر قند بپاشید.

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!