آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ اردیبهشت

کوکو گردو

سرآشپز
زمان پختن
۴۵ دقیقه
ملیت
غذای ایرانی
وعده غذایی
ناهار و شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
۳ عدد
سیب زمینی
۲۰۰ گرم
گوشت چرخ کرده
۲ عدد
پیاز
۵ عدد
تخم مرغ
۵۰ گرم
گردو
به میزان لازم
دارچین
به میزان لازم
ماست
به میزان لازم
نمک، فلفل
کوکو گردو

کوکو گردو

اموزش اشپزی کوکو گردو :

ابتدا سیب زمینی ها را آبپز کرده، سپس پیاز ریز و خرد شده را با گوشت چرخ کرده مخلوط کرده و خوب ورز می دهیم. سپس سیب زمینی های آب پز را نیز له و یا رنده ریز کرده و با مواد گوشتن خوب مخلوط کنید.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت آشپزی مراجعه نمایید

سلامتی کوکو گردو :

گردو دارای امگا ۳ فراوان می باشد. برای درست عمل کردن مغز، به امگا ۳ نیاز داریم. این غذا به خاطر روغن موجود در گردو و روغن مورد نیاز برا پختن کوکو، سیب زمینی و تخم مرغ غذای کم کالری محسوب نمی شود.

خواص کوکوی گردو :

گردو جزو مزاج های گرم و خشک است.  گوشت، سیب زمینی، ادویه، میخک همه جزو مواد گرم و تر هستند. در کل کوکوی گردو غذای گرمی می باشد و برای کسانی که به گرمی حساسیت دارند توصیه نمی شود.

  1. ابتدا سیب زمینی ها را آبپز کرده، سپس پیاز ریز و خرد شده را با گوشت چرخ کرده مخلوط کرده و خوب ورز می دهیم. سپس سیب زمینی های آب پز را نیز له و یا رنده ریز کرده و با مواد گوشتن خوب مخلوط کنید.
  2. گردوهای خرد شده را همراه دارچین و میخک به آن اضافه کنید و در انتها تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد اضافه کرده و خمیر کوکو را جوری که نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد آماده کنید. توجه کنید بوی مطبوع کوکوی گردو از ترکیب دارچین و میخک می آید که بهتر است در حد امکان این ادویه ها را از آن حذف نکنید.
  3. مواد آماده شده را در تابه با شعله کم بگذارید تا خوب بپزد وقتی یک سمت آن به طور کامل پخت و قهوه ای طلایی شد مواد را به چهار یا شش قسمت تقسیم کرده و روی آنها را بر میگردانیم تا سمت دیگر آن نیز به طور کامل بپزد. توجه داشته باشید که بهتر است بخشی از گردو یا همه گردو ها را به خرده های درشت تر خرد کنید چون هر چه تیکه های گردو ها درشت تر یاشند بیشتر زیر دهان طعم آن حس خواهد شد اما شما می توانید با توجه به سلیقه تان کل گردو ها را کامل رنده کنید تا تکه های ان زیر دهان حس نشود.

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!