آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ تیر

نان سیر

جیمی الیور
زمان آماده سازی
۳۰ دقیقه
زمان پختن
۳۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
۸۰۰ گرم
آرد
۲ قاشق چای خوری
خمیرمایه
۱۰۰ گرم
آرد سوخاری
به میزان لازم
نمک
۱ بوته
سیر
۵۰۰ گرم
کره
۱/۲ عدد
لیمو
۳۰ گرم
برگ جعفری تازه
۱ قاشق چای خوری
فلفل چیلی قرمز
نان سیر

همه این نان های نرم با لایه ی زیرین ترد و رویه ی سیر را دوست دارند. این نان خوش عطر و طعم را می توان هم به عنوان پیش غذا و هم در کنار سایر غذاها مصرف کرد. نوش جان!

آماده کردن مواد برای تهیه نان سیر :

۱- از آرد نان استفاده کنید. به آرد اضافی برای آردپاشی سطح کار نیاز دارید.
۲- خمیر باید در مجموع برای دو ساعت و نیم استراحت کند.
۳- با این میزان مواد ۳۵ عدد نان و ترکیب کره اضافی برای استفاده های بعد خواهید داشت.

نان سیر از مجموعه دستورغذایی های جیمی الیور است که سایت آشپزباشی دستور پخت آن را برای شما آماده کرده است.

  1. فر را از قبل با حرارت 190 درجه سانتی گراد گرم کنید. در ظرفی آرد، خمیر مایه و 1 قاشق چای خوری نمک را با هم ترکیب کنید و وسط آن را گود کنید. به تدریج 550 میلی لیتر آب گرم (به دمای 40 درجه سانتی گراد) به آن ها اضافه کنید و آن ها را مخلوط کنید تا خمیر فرم بگیرد.
  2. روی سطح کار را آرد پاشی کنید و خمیر را 10 دقیقه روی آن ورز دهید. خمیر را در کاسه ای قرار دهید، روی آن را با پارچه ای نمدار بپوشانید و برای حدود 1 ساعت در مکانی گرم قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود.
  3. حبه های سیر را به همراه کره (به دمای محیط) بکوبید تا نرم شوند. پوست نصف لیمو را ریز رنده کنید و به مواد اضافه کنید. جعفری تازه را ریز خرد کنید و به همراه پودر چیلی و نوک انگشت نمک به سایر مواد اضافه کنید و با هم ترکیب کنید. یک چهارم ترکیب کره را برای این دستور استفاده می کنیم، بقیه ترکیب را می توانید برای استفاده های بعدی تا 6 ماه در فریزر نگهداری کنید.
  4. دیواره ها و کف سینی فر (25 در 35 سانتی متری) را با یک سوم ترکیب کره، آغشته کنید. سپس آرد سوخاری را روی آن بپاشید و خوب تکان دهید تا همه جای سینی را بپوشاند. خمیر را به 35 تکه مساوی تقسیم کنید. هر تکه را گرد کنید و آن ها را در 7 ردیف 5 تایی در سینی قرار دهید. روی خمیر را با یک سوم از ترکیب کره آغشته کنید. اجازه دهید تا یک ساعت و نیم استراحت کند و حجم آن دو برابر شود.
  5. روی خمیر ها کمی نمک بپاشید و آن ها را در طبقه ی پایین فر برای 30 دقیقه تا طلایی شوند، بپزید. یک سوم نهایی ترکیب کره را روی نان ها بمالید تا براق شوند.

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!