آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ اردیبهشت

رولت شکلاتی

مارتا استوارت
زمان آماده سازی
۴۰ دقیقه
زمان پختن
۲۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۱۰ نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
۲۰۰ گرم
شکلات
۵ قاشق غذاخوری
قهوه دم کشیده
۷ عدد بزرگ
تخم مرغ
۱ فنجان
شکر
۱ فنجان
خامه غلیظ
۲ قاشق غذاخوری
پودر قند
رولت شکلاتی

رولت شکلاتی

رولت شکلاتی از مجموعه دستور غذایی های مارتا استوارت است ، بخش آموزش آشپزی سایت آشپزی ، دستور پخت این دسر را برایتان تدارک دیده است.

نکاتی در رابطه با تهیه ی رولت شکلاتی :

۱- شکر برای این نوع کیک از نوع دانه ریز باشد.

۲- شکلات استفاده شده در این دستور شکلات نیمه شیرین و تکه تکه شده (در حدود یک فنجان) می باشد.

۳- به جای قهوه دم کشیده می توانید از آب هم استفاده نمایید.

۴- تخم مرغ ها : زرده از سفیده جدا شود.

۵- پودر شکلات  باید از نوع شیرین نشده و قلیایی (آلکالایز) باشد.(برای تزیین روی کیک)

 

  1. فر را روشن و در دمای 350 درجه تنظیم نمایید.سینی شیرینی پزی لبه دار در ابعاد 40 سانتی متر در 30 سانتی متر انتخاب و کف آنرا با کاغذ نسوز بپوشانید.شکلات را با آب یا قهوه در کاسه مقاوم به حرارت بریزید و روی ظرف آب در حال جوش قرار دهید تا ذوب شود و هم زدن را تا نرم شدن مخلوط ادامه دهید. بگذارید تا مخلوط شما کاملا سرد شود .به مدت 3 دقیقه زرده های تخم مرغ را به همراه شکر دانه ریز با همزن با سرعت متوسط ، بزنید تا ماده بدست آمده سفید و غلیظ شود. سرعت همزن را به آهسته کاهش دهید و به آهستگی مخلوط شکلات را به آن اضافه نمایید و به هم بزنید تا کاملا با هم آمیخته شوند.
  2. سفیده های تخم مرغ را در کاسه ای متوسط بزنید تا رد هم زن بر روی ماده بدست آمده بر جای بماند.به آرامی با استفاده از کاردک پلاستیکی سفیده های تخم مرغ را در مخلوط شکلات زیر و رو کنید تا زمانیکه با هم ترکیب شوند،مراقب باشید پف سفیده های تخم مرغ نخوابد.
  3. مایه حاصله را به طور یکنواخت داخل سینی شیرینی پزی پخش کنید.کیک را به مدت 20 دقیقه داخل فر بگذارید تا مغز پخت شود.سینی را به مدت 10 دقیقه روی صفحه توری خنک کننده بگذارید و اجازه دهید تا کیک کمی سرد شود.
  4. کناره های کیک را با استفاده از چاقو یا کاردک فلزی از سینی جدا کنید.روی قسمت بالایی کیک را پودر کاکائو بپاشید و کیک را از سینی خارج و روی توری خنک کننده قراردهید.کاغذ نسوز را جدا کرده و بگذارید تا کیک به مدت حداقل 1 ساعت سرد شود.خامه و پودر قند را بزنید تا ماده نرمی حاصل شود که رد همزن روی آن باقی بماند .سپس آنرا به صورت یکنواخت روی کیک پخش کنیدبه طوریکه به اندازه 2/5 سانتی متر از لبه ها بدون خامه بماند.از سمت یکی از لبه های عرضی شروع کرده و کیک را به صورت فشرده رول نمایید .کیک را مجددا به سینی شیرینی پزی منتقل و برای مدت حداقل 1 ساعت یا تمام طول شب در یخچال بگذارید. در انتها برای تزئین کمی پودر کاکائو روی کیک بپاشید.

یک نظر

  1. سحاد اشپز ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ گفتهپاسخ
    این باید خیلیدسخت باشه نه نیمه سخت

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!