آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۸ خرداد

بوقلمون کبابی با لیمو، جعفری و سیر

گوردن رمزی
زمان آماده سازی
۳۰ دقیقه
زمان پختن
۱۸۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۱۰ نفر
وعده غذایی
ناهار و شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
۱ عدد
بوقلمون
به میزان لازم
نمک
به میزان لازم
فلفل سیاه
۲ عدد
پیاز
۱ بوته
سیر
۶ عدد
برگ بو
به میزان لازم
روغن زیتون
۸ ورق
بیکن گوشت
۳۷۵ گرم
کره
۳ عدد
لیمو
۱ دسته
برگ جعفری تازه
بوقلمون کبابی با لیمو، جعفری و سیر

بوقلمون کبابی با لیمو، جعفری و سیر از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
در کنار پخت بوقلمون با آب جمع شده در سینی فر و موادی که در پخت بوقلمون به کار بردیم، سس گریوی درست می کنیم و از آن برای سرو بوقلمون استفاده می کنیم.

نکاتی در رابطه با تهیه ی بوقلمون کبابی با لیمو، جعفری و سیر:

۱- از بوقلمونی به وزن پنج تا پنج و نیم کیلویی استفاده کنید. محتویات داخل شکم بوقلمون را خالی کنید.
۲- پوست پیاز ها را جدا کنید و آن ها را از وسط نصف کنید.
۳- برای تهیه کره ی معطر، پوست ۳ حبه سیر را جدا کرده و آن ها را خرد کنید. بقیه ی بوته ی سیر را از وسط به صورت افقی نصف کنید.
۴- از بیکن گوشت دودی استفاده کنید.
۵- پوست ۲ عدد از لیمو ها را رنده کنید و آب آن ها را بگیرید. لیموی دیگر را نصف کنید.
۶- برگ های جعفری را خرد کنید.

  1. از قبل فر را با حرارت 220 درجه سانتی گراد گرم کنید. در این میان کره ی معطر را آماده کنید. کره (به دمای محیط) را در کاسه ای بزرگ قرار دهید. به آن نمک و فلفل سیاه بزنید. 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید و خوب با هم ترکیب کنید. رنده ی پوست لیمو، آب لیمو، سیرخرد شده و جعفری خرد شده را اضافه کنید. مواد را خوب با هم ترکیب کنید.
  2. داخل بوقلمون نمک و فلفل سیاه بزنید. سپس برش های پیاز، نصف لیمو، بوته ی سیر نصف شده و 2 عدد برگ بو را در شکم بوقلمون قرار دهید.
  3. پوست روی سینه ی بوقلمون را بلند کنید در حدی که بتوانید کره ی معطر را زیر آن بدهید. مراقب باشید تا پوست آسیب نبیند. این کار را با پوست پاهای بوقلمون تکرار کنید. تقریبا نیمی از کره را زیر پوست بدهید و از روی پوست با دست آن را پخش کنید. در نهایت برگ بو های باقیمانده را هم زیر پوست بوقلمون بگذارید.
  4. بوقلمون را در سینی فر قرا دهید. باقیمانده ی کره را روی سطح پوست مرغ بمالید. به آن نمک و فلفل فراوان بزنید و کمی روغن زیتون روی آن بریزید(می توانید مرغ را از روز قبل آماده کرده در فویل آلومینیومی بپیچید و در یخچال قرار دهید).
  5. بوقلمون را برای 10 تا 15 دقیقه در فر قرار دهید. آن را از فر خارج کرده، از آب جمع شده در سینی روی بوقلمون بدهید و بیکن های گوشت را روی سطح سینه ی بوقلمون بگذارید تا مرطوب بماند. دوباره آن را با آب به دست آمده مرطوب کنید.حرارت فر را به 180 درجه سانتی گراد کاهش دهید و برای دو و نیم ساعت بپزید(نیم ساعت برای هر کیلو گرم).
  6. برای اطمینان از پخت بوقلمون، خلال دندانی را در کلفت ترین بخش پای بوقلمون فرو کنید، اگر آب شفاف و صافی بیرون آمد، بوقلمون حاضر است (آب نباید صورتی رنگ باشد). از آنجایی که دمای فرها و سایز بوقلمون ها متفاوت هستند، بعد از گذشت 2 ساعت آن را چک کنید و هر یک ربع به آن سر بزنید.
  7. بوقلمون را از فر خارج کنید. برگ بو ها را از زیر پوست خارج کنید. آب جمع شده در سینی، بیکن های گوشت، بال ها، ساق ها، دنبه بوقلمون و مواد داخل شکم آن را برای تهیه سس لازم دارید. بوقلمون برای 45 دقیقه در محلی گرم قرار دهید و در این میان سس را آماده کنید.
  8. برای تهیه سس گریوی، کمی روغن در ماهیتابه ای روی حرارت متوسط گرم کنید. بیکن ها را خرد کرده و برای چند دقیقه در آن تفت دهید. پیاز و لیمو را هم خرد کرده، اضافه کنید و برای 2 دقیقه دیگر تفت دهید. سپس بال ها، ساق ها، دنبه بوقلمون را به آن ها اضافه کنید. آب به دست آمده از پخت را اضافه کنید و بگذارید تا مواد بجوشند و حجم آن نصف شود. سبزیجات را با گوشت کوب له کنید و کمی دیگر بجوشانید. سس را از صافی رد کنید.
  9. بوقلمون را با سس گریوی و با دورچین هایی مانند پوره سیب زمینی میل کنید.

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!