آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ خرداد

بوریتوی لوبیا

مارتا استوارت
زمان آماده سازی
۶۰ دقیقه
زمان پختن
۶۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۸ نفر
وعده غذایی
ناهار و شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
۳ پیمانه
برنج
۲ قاشق سوپ خوری
روغن زیتون
۲ عدد
پیاز خرد شده
۴ حبه
سیر خرد شده
۱ عدد
فلفل هالوپینو
بوریتوی لوبیا

بوریتوی لوبیا

بوریتوی لوبیا، یکی از مجموعه دستور غذایی های مارتا استوارت است که بخش آموزش آشپزی سایت آشپزی دستور پخت این غذا را برای شما تدارک دیده است.

نکاتی در رابطه با تهیۀ بوریتوی لوبیا :

۱- می توانید به جای تورتیلا از نان پیتا استفاده کنید .

۲- به جای پنیر مونتری جک می توانید از پنیر چدار استفاده کنید .

۳- اگر میخواهید بوریتو ها را فریز کنید، طبق دستور زیر عمل کنید :

هر کدام را به طور جداگانه داخل پلاستیک بپیچید و حداکثر تا۳ ماه فریز کنید.

برای گرم کردن بوریتوهای فریز شده :

بوریتو ها را از پلاستیک جدا کنید و روی سینی مایکروویو بگذارید. با دمای زیاد تا ۲ دقیقه آن ها را گرم کنید. سپس داخل فر بگذارید و در دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت حدود ۱۰ دقیقه بگذارید بماند تا ترد شود.

اگر فقط از مایکروویو استفاده می کنید، پس از جدا کردن پلاستیک، ابتدا بگذارید داخل مایکروویو ۳ تا ۴ دقیقه یخ آن باز شود، سپس ۳ الی ۴ دقیقه مایکروویو کنید. اگر فقط از فر استفاده می کنید، بوریتو ها

را پس از جدا کردن از پلاستیک، داخل فویل آلومینیومی بپیچید و داخل فر بگذارید تا حدود ۴۰ دقیقه در دمای ۴۵۰ درجه بپزد. فویل را جدا کنید و دوباره داخل فر بگذارید تا ۱۰ دقیقه بپزد تا ترد شود.

 1. برنج را بپزید . کنار بگذارید.
 2. در یک ماهیتابه، روغن را داغ کنید. پیاز، سیر، هالوپینو و زیره را اضافه کنید. با نمک و فلفل مزه دارش کنید. آن را مدام هم بزنید و حدود 10 تا 12 دقیقه بگذارید بپزد تا طلایی شود. رب گوجه را اضافه کنید و 1 دقیقه در حالی که آن را هم می زنید بگذارید بپزد.
 3. لوبیاها را به همراه 1 و نیم پیمانه آب بگذارید جوش بیاید. حرارت را کم کنید تا آرام بپزد و هر از گاهی آن را هم بزنید تا مخلوط، سفت شود. ذرت را اضافه کنید و باز 20 دقیقه بپزید. مخلوط را از روی حرارت بردارید، پیازچه ها را اضافه کنید و هم بزنید.
 4. ترتیلاها را طبق دستور روی بسته، گرم کنید و داخل آن را با برنج، مخلوط لوبیا و پنیر پر کنید.
 5. ¼ پیمانه برنج، ¾ پیمانه مخلوط لوبیا و ¼ پیمانه پنیر را یک گوشۀ نان ترتیلا قرار دهید، گوشه ها را به سمت داخل تا کنید. از سمتی که با مواد پر شده است شروع کنید و نان را بپیچید و روی سینی بگذارید و باقی بوریتو ها را آماده کنید.
 6. بلافاصله سرو کنید، در صورتی که دوست دارید می توانید سس سالسا و خامه ترش هم در کنار آن بگذارید.

۲ نظر

 1. لاله ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ گفته
  سلام ببخشید اصلا بوریتو چی هست ؟
  1. سرآشپز ۱ مهر ۱۳۹۴ گفته
   سلام بوریتو یک نوع غذای مکزیکی است که نان ترتیلا را استوانه ای می پیچند و داخل آن را با برنج طبخ شده به روش مکزیکی ، لوبیا ، کاهو ، گوشت ، پنیر و ... پر می کنند . انواع مختلفی دارد بسته به محتویاتش . حتی برای صبحانه هم آماده می شود که داخل آن تخم مرغ و بیکن و پیاز و ... می گذارند . یک غذای راحت است که می توانید آن را آماده کنید و در فریزر بگذارید و بعد در مواقع لزوم مصرف کنید .
اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!