آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۶ اردیبهشت

سینما و آشپزی را با هم در آشپزباشی تجربه کنید

۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ۹:۳۸ قبل از ظهر آتوسا اسکویی
سینما و آشپزی را با هم در آشپزباشی تجربه کنید

فکر می کنم همهء ما در یک مورد اتفاق نظر داریم و آن هم علاقه به آشپزی است. طبیعی است که هریک از ما نظر و دیدگاه خاص خودمان را نسبت به آشپزی داریم ؛ یکی عاشق رنگ خوراکی های مختلف است دیگری عاشق طعم ها و عطرها؛ یکی از طریق آشپزی به آرامش می رسد و دیگری برای جلب رضایت فرزندانش و تغذیهء سالم تر آن ها به دنبال فراهم کردن غذاهای جدید و تنوع در سفره اش است . شاید برای بعضی از ما هم تنها زمان شادی بخش با هم بودنمان همین زمان تهیه ی غذا باشد و واقعا چه لذتی بهتر از تهیه و تولید محصول مشترکی که دست برقضا؛ غذای لذیذی هم هست؟!

راستش را بخواهید برای من تفریحی که برآشپزی اولویت دارد، فیلم دیدن است ؛ الان مدتی است که مشتری پر و پا قرص سایت آشپزباشی هستم و احساس کردم در این سایت جای ستونی مربوط به فیلم و سریال خالی است. تماسی با مسؤولین سایت گرفتم و بعد از استقبال ایشان از پیشنهادم؛ قرار شد از امروز هفته ای یک فیلم یا سریال را با هم مرور کنیم. البته این ستون قرار نیست نقد حرفه ای باشد؛ تنها یادداشت های کوتاهیست که اگر فیلم یا سریال را دیده باشید خاطرات خوشمزه اش برایتان زنده شود و اگر ندیده باشید هم می توانید با دیدنش خاطره ای مطبوع برای خود بسازید.

فیلم و سریال های مربوط به آشپزی یا با صحنه های به یادماندنی آشپزی کم نیستند و همه ی ما کم و بیش بخشی از خاطرات سینماییمان مربوط به تصویرهای این چنینی است و احتمالا اگر جزو فیلم بین های حرفه ای باشیم و جشنواره های سال های مختلف را مرور کنیم ، لحظات خاصی را به یاد می آوریم که – با شکم گرسنه – چه صحنه های اشتهابرانگیزی که بر پرده ی نقره ای ندیده ایم! خاطره ی شخصی نگارنده مربوط به دو فیلم ” ماهی ها عاشق می شوندعلی رفیعی و “مهمان مامانداریوش مهرجویی است که حتی اگر روزی داستان فیلم هم یادم برود باز هم آن سفره هایی که چیدند و شکم خالی خودم را موقع دیدن این دو فیلم هرگز فراموش نمی کنم .

خاطرات خوب و مرور آن ها کار خوش طعمی است. قصد ما در این ستون مرور خاطرات یک فیلم لذیذ است !

و اما در همین شروع کار یک قول هم بهتان بدهم که تا زمانی که مسؤولیت این قسمت به بنده واگذار شده ، با کمال میل از پیشنهادات شما استقبال و صد البته تشویقتان هم می کنم که خاطرات فیلمی – خوراکیتان را برایم به آدرس زیر بفرستید که در صورت موافق بودن مسؤولینی که بر محتوای سایت نظارت دارند ، نوشته تان را با نام خودتان منتشر می کنیم؛ البته طبیعی است که از انتشار یادداشت های مربوط به فیلم هایی که مرورشان کرده ایم معذوریم. منتظر یادداشت های خوشمزه تان هستیم .

 

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به آشپزباشی است.