آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ اردیبهشت

۸ نکته درباره تمرینات هوازی

۱۹ دی ۱۳۹۵ ۲:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
8 نکته درباره تمرینات هوازی

بیایید فرض بگیریم شما فردی هستید که در حال حاضر به میزان کافی‌ عضله‌ سازی کرده است و تنها یک لایه از چربی‌‌ها هستند که باعث می شود شما عضلات خود را به خوبی‌ مشاهده نکنید. احتمالاً اکنون مجبورید که برای ساعت‌ های بی‌ پایان روی تردمیل، دوچرخه و… زجر بکشید تا چربی‌‌های اضافه آب شوند. اما…

نکاتی درباره تمرینات هوازی :

۱- انجام تمرینات هوازی به صورت محدود

انجام ۴۵ دقیقه تمرینات هوازی روی دستگاه پله نوردی به صورت روزانه می تواند چربی ‌‌های شما را با سرعت بیشتری بسوزاند. زمان بیشتر از این مقدار می تواند منجر به تجزیه بافت ‌های ماهیچه ای‌ شما شود. مدت زمان و نحوه انجام تمرینات هوازی یک مساله شخصی‌ است اما سعی‌ کنید که جلسات هوازی شما بیشتر از یک ساعت به طول نینجامد چون تمرین بیشتر از این مقدار می تواند باعث افزایش وزن ، آسیب دیدگی و تمرین زدگی در شما شود. اگر که می‌ خواهید فشار بیشتری ایجاد کنید می توانید یک جلسه صبح و یک جلسه بعد از ظهر تمرین کنید.

۲- ورزش هوازی ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید

اگر از تمرینات هوازی متنفر هستید از آن فرار نکنید. راز پایبند بودن به تمرینات هوازی در این است که شما ورزشی را انتخاب کنید که واقعا به انجام آن علاقه داشته باشید. برای مثال اگر شما به شنا علاقه دارید پس می توانید در طول هفته چند مرتبه این ورزش را با شدت بالا انجام دهید تا از فواید هوازی آن بهره‌ مند شوید.

۳- برنامه داشته باشید

بسیاری از مردم به این دلیل ناموفق هستند که یک برنامه هدفمند با اهداف تعیین شده و مشخص شده ندارند. شما می توانید وارد یک کتابخانه شوید و انواع کتاب‌ ها در مورد چگونه تمرین کردن را بخوانید و می ‌بینید که هر کدام با دیگری متفاوت است. پس کدام یک صحیح اند؟ همه آن ها درست هستند! همه آن ها موثر هستند، اما نه برای همیشه. اینجاست که داشتن یک برنامه بسیار با اهمیت می شود.

۴- پیروی از یک برنامه غذایی منظم

برای کنترل وزن از برنامه غذایی استفاده کنید که در آن شما به جای ۲-۳ وعده حداقل از ۵ وعده غذایی کوچک استفاده کنید. با خوردن یک وعده کوچک هر ۲-۳ ساعت یک بار بدن خود را به طور موثری تحریک کنید. این کار باعث افزایش سرعت متابولیسم و کارکرد آن در بهترین حالت باشد.

۵- تمرینات پر فشارتر باعث چربی‌ سوزی بیشتری می شود

ترکیب دوندگی‌ های پر فشار همراه دوره ‌های ریکاوری کم فشار و انجام آن در سه نوبت بیشتر از تمرینات هوازی به صورت یکنواخت چربی‌ می سوزاند. دانشمندان یک دانشگاه استرالیایی به این نتیجه رسیده ‌اند که انجام تمرینات اینتروال در زمان ‌های کوتاه مدت می تواند باعث چربی‌ سوزی بیشتری شود.

۶- ایجاد تنوع در تمرینات

همیشه در تمرینات خود تنوع ایجاد کنید. مثلا یک جلسه دوندگی انجام دهید و در جلسه دیگر شنا یا یک جلسه به یوگا بپردازید و در جلسه دیگر کیک بوکسینگ. همیشه برای ایجاد یک فضای تازه سعی‌ کنید تمرینات داخل خانه خود را به فضای بیرون انتقال دهید.

۷- تمرینات هوازی خود را از کم شروع کرده و کم کم افزایش دهید

این نکته از این جهت مهم است که شما باید در زمان رژیم خود در دوران کات مراقب عضلات خود باشید. اگر بخواهید هم رژیم سخت بگیرید و هم تمرینات هوازی خود را از همان ابتدا با شدت بالا انجام دهید مسلما مقداری از عضلات خود را از دست خواهید داد. پس تمرینات هوازی خود را از کم شروع کرده و با گذر زمان بر مقدار فشار آن بیافزاید. به این روش عضلاتی که برای آن ها به سختی زحمت کشیده ‌اید نیز از بین نخواهند رفت.

۸- بدن خود را همیشه هیدراته نگه دارید

در طول تمرین همواره زمان ‌هایی را برای مصرف آب در نظر بگیرید حتی اگر هوا سرد باشد و شما عرق نکرده باشید. هوای خشک و سرد زمستان باعث از دست رفتن آب بدن از راه تنفس می شود. بدن شما در صورتی‌ که آب به میزان کافی‌ مصرف نکنید با کمبود آب مواجه خواهد شد.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!