آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۹ خرداد

۷ خاصیت شگفت آور مخلوط آجیل خام

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ۳:۴۳ بعد از ظهر مهراد مظاهری
۷ خاصیت شگفت آور مخلوط آجیل خام

مخلوط آجیل خام ، یک میان وعده پرطرفدار است. این آجیلهای خام بدون نمک، مملو از مواد مغذی هستند که شامل چربیهای مفید و منیزیم می شوند. در مقاله امروز، ما ۷ دلیل را برای شما فهرست می کنیم تا بدانید برای چه باید مخلوط آجیل خام بخورید.

کربوهیدرات کم

نگاه کنید چه چیزی  می خورید! خوشحال می شوید اگر بدانید، مخلوط آجیلهای خام، کربوهیدرات کمی دارند. مخلوط اجیل خام، در مقایسه با چیپس سیب زمینی و چوبشور، میان وعده بهتری است. ۲۸ گرم از مخلوط آجیل خام، حاوی ۷ گرم کربوهیدرات است. کربوهیدرات موجود در مخلوط آجیل خام، حاوی فیبر است، که مواد مغذی فوق العاده مفیدی محسوب می شود. اگر رژیم غذایی “کربوهیدرات کم” را دارید، مخلوط آجیل خام یک میان وعده مناسب و راحت است.

سرشار از فیبر

مخلوط آجیل خام، منبعی سرشار از فیبر رژیمی است.این ماده غذایی، هضم را راحت تر و قوی تر می کند. فیبر رژیمی، به کاهش وزن هم کمک می کند در حالی که، از بیماریهای قلبی و سرطان هم جلوگیری می کند. در مطالعه ای که به وسیله “مدرسه سلامت عمومی هاروارد” صورت گرفته است: شخصی که به دفعات در هفته ، آجیل خام می خورد، خطر ابتلایش به بیماریهای قلبی و مرگ قلبی کاهش می یابد.

متأسفانه اکثر مردم، توصیه های رژیم غذایی را در مورد میزان مصرف فیبر،  جدی نمی گیرند. کیسه ای از مخلوط آجیل خام، راهکار مناسبی برای تأمین فیبر مورد نیاز است. شما می توانید خود آجیل را بتنهایی بخورید و یا بر روی سالاد یا ماست، بریزید . برای افزایش جذب فیبر، آجیل را خام  مصرف کنید که فیبرش از سایرین بیشتر است.

انرژی بخشی

اگر به تقویت سریع احتیاج دارید، یک کیسه مخلوط اجیل خام با خود بردارید.جدای از پروتئین و فیبر، آجیلهای خام سرشار از مواد مغذی انرژی زا هم هستند. مطالعات نشات می دهند که کسانی که میان وعده های مخلوط آجیل ، به دفعات در روز می خورند، در فعالیت های پر کار روزانه ، نسبت به کسانی که آجیل در میان وعده نمی خورند، راحت ترعمل می کنند.

 چربیهای مفید

بله! اجیلهای خام، مملو از روغن هستند ولی از نوع  مفیدش است، ما قول می دهیم! ۲۸ گرم از مخلوط آجیل خام، حاوی ۱۴ گرم چربی، ۱۳گرم آن، از چربیهای اشباع نشده می آید. چربی اشباع نشده ، خطر بیماریهای قلبی را افزایش نمی دهد. این چربی جذب مواد مغذی و انرژی را افزایش می دهد. چربی اشباع نشده، نقش پررنگی هم در رشد و نمو دارد.

جدای از چربی اشباع نشده، مخلوط آجیل خام، حاوی اسید چرب اُمگا۳ با پایه گیاهی هم است. اسید چرب اُمگا۳ ، کارکرد ذهنی را تقویت می کند و از التهابات جلوگیری می کند. این چربی مفید، سطح کلسترول را کاهش می دهد و قلب و شریانها را سالم نگاه می دارد.

سرشار از منیزیم و روی

مخلوط این ماده غذایی ،  منبع بی نظیری از منیزیم و روی است. منیزیم فشار خون و میزان قند خون را تنظیم می کند. این مواد مغذی، نقش حساسی در پایداری اعصاب، ماهیچه ها و سلامتی قلب، ایفاء می کنند. در ضمن، روی به ایمنی بدن کمک می کند و سلامت باروری را افزایش می دهد. این مواد مغذی روند رشد راهم بهبود می بخشند.

نمک کم

برخلاف آجیلهای بوداده یا نمکی، مخلوط اجیل خام، عاری از سدیم یا نمک خوراکی است. رژیم غذایی مملو از نمک، با بیماریهای قلبی، ورم و فشار خون ، مرتبط است.

پروتئین بالا

پروتئین به ترمیم سلول کمک می کند. توده ماهیچه را می سازد و با بسیاری از فرآیند های بدن مرتبط است. مخلوط آجیل خام ، مملو است از پروتئین با کیفیت بالا.این آجیلها جایگزین عالی هستند برای پروتئین حیوانی و مناسب برای کسانی که خام خوار یا گیاه خوار هستند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!