آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

۵ فایده سلامتی ازگیل

۲۸ دی ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
5 فایده سلامتی ازگیل

ازگیل یک گیاه گلدار است که به خانواده رزاسی  تعلق دارد. یک میوه بومی چین مرکزیست و معروفیت تجاری آن به خاطر رنگ زرد آن بوده است. این میوه به عنوان گیاه زینتی نیز به فروش می رسد. گیاه ازگیل، میوه ای خوردنی دارد که در اواخر زمستان یا اوایل بهار می رسد.
میوه ها به صورت خوشه ای رشد می کنند؛ آنها بیضی شکل هستند با پوستی صاف. گوشت ازگیل سفید، زرد یا نارنجی است و مزه ای تند دارند. میوه ازگیل زمانی شیرین می شود که رنگش نارنجی پررنگ و گوشت آن نرم شود. طعم این میوه بین هلو و انبه و ترشی مرکبات است.
میوه و برگ های ازگیل ، سرشار از ویتامین اِی و سی و کلسیم، پتاسیم و آهن است. این خواص، ازگیل را میوه ای مناسب برای کسانی که فاقد این مواد مغذی هستند، ساخته است. اگر چه ازگیل در غرب زیاد محبوب نیست، ولی این میوه را می توان در خواربار فروشی ها پیدا کرد.

فواید میوه و برگ های ازگیل

میوه ازگیل و عصاره برگ آن، بسیار غذای محبوبی هستند، زیرا سیستم بدن را علاوه بر آنکه سالم نگه می دارد سم زدایی هم می کند. در ادامه ، پنج دلیل وجود دارد که چرا باید شما ازگیل را جزو برنامه غذایی خود قرار دهید:

غشاهای مخاطی را سالم نگه می دارد

زیست فعال موجود در میوه و برگ ازگیل، به سالم نگهداشتن غشای مخاطی کمک می کند. مخاط ضخیم که دفع سریع آن سخت است، به این وسیله نازک شده و دفع مواد سمی تسهیل می شود.

از تنش اکسید شدن جلوگیری می کند

ازگیل سرشار از آنتی اکسیدان است که قلب، ریه و مغز  را سالم نگه می دارد؛ از بدن در برابر سرطان محافظت می کند و پیری زودرس را به تأخیر می اندازد. خوردن مرتب میوه ازگیل، سیستم ایمنی را تقویت می کند، بیماری های مختلف را از طریق خنثی کردن مواد مضر، درمان می کند و ریه را تقویت می کند.

نگهداری سلامت پانکراس

پانکراس یک غده است که هورمون های مختلف آزاد می کند، یکی از این هورمون ها، انسولین است. عصاره برگ و میوه ازگیل، پانکراس را با تحریک برای بازسازی سلول، سالم نگه می دارند. به غیر از جلوگیری از بیماری پانکراس، ازگیل، از گسترش دیابت نیز جلوگیری می کند.

ممکن است از دیبات جلوگیری کند

عصاره برگ ازگیل، حاوی مواد ارگانیکی به نام تری ترپن است. تری ترپن در عصاره برگ ازگیل وجود دارد، اسید تورمندیک یک ماده ای است که در متوقف کردن دیابت بسیار مؤثر است. اسید تورمندیک، به تحریک انسولین، به جهت تولید آن کمک می کند تا بتواند گسترش دیابت را کنترل کند. در چین، اسید تورمنتیک بعنوان عامل ضد دیابت شناخته می شود زیرا مواد شیمیایی بدن را به نام پلی ساکارید، تولید می کند. پلی ساکارید به افزایش تولید انسولین در بدن کمک می کند.

سالم نگه داشتن کبد

ازگیل یک تصفیه کننده خوب بدن است. کمک می کند تا سموم، به وسیله ماده ای به نام آمیگدالین از کبد دفع شوند. آمیگدالین از گسترش بیماری های کبد جلوگیری می کند همچنان که از عملکرد آن حمایت می کند. بیشتر آنکه، آمیگدالین به عنوان آنتی اکسیدان نیز عمل می کند، لایه ای تشکیل می دهد تا از سلامت کبد محافظت کند.

حاوی خواص ضد ویروس و ضد التهاب است

ازگیل سرشار از خواص ضد ویروس و ضد التهاب است. به بدن کمک می کند تواناییش را بدست آورد تا به صورت طبیعی خود را درمان کند و از عفونی کردن اندام های مشخص، توسط ویروس ها، جلوگیری کند. اسیدی که ازگیل دارد، آنتی ژنی به نام گلیکوساید مگاستیمان و ترکیبات پلی فنولیک تولید می کند. این مواد ضد ویروس، از عفونت هایی که منجر به بیماری های ویروسی متنوعی می شود، جلوگیری می کنند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!