آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۹ تیر

۴روش طبیعی مبارزه با ویروس

۶ مهر ۱۳۹۵ ۶:۵۰ بعد از ظهر سرآشپز
۴روش طبیعی مبارزه با ویروس

ویروس های بیماری زا که به بدن هجوم می آورند، عامل عفونت های ویروسی هستند. میکروب ها، به سلول ها می چسبند و شروع به عفونی کردن آنها  می کنند. هزاران ویروس مختلف وجود دارند که می توانند موجب مریضی و بیماری در انسان شوند.
متاسفانه، ویروس ها قابلیتی دارند که می توانند با محیط سازگار شوند، این امر، میکروب ها را در برابر داروها، مقاومتر می کند. بهترین راه برای مبارزه با ویروس ها، واکسن است. ولی زمانی که واکسن زده اید هم، باید داروی ضد ویروس را  مصرف کنید. به غیر از مصرف دارو، شما می توانید برای از بین بردن ویروس ها، روند درمان را با داروهای طبیعی تسهیل کنید.

اینها همه داروهای طبیعی ضدویروس هستند:

سیر

سیر خیلی بیشتر از یک گیاه مصرفی در آشپزخانه است. سیر حاوی خواص قدرتمند آنتی بیوتیک، آنتی باکتری و ضد ویروس است. سیر برای درمان بسیاری از عفونت ها به کار می رود، که شامل سرما خوردگی ، تب و قارچ انگشتان پا می شود. بسیاری از مطالعات تأیید می کنند که سیر، خواص شگفت انگیز درمانی دارد. سیر ، بدن را در برابر ویروس های بیماری زا، به وسیله تقویت سیستم ایمنی، مقاوم می کند. می تواند به صورت طبیعی، قرص و یا کپسول مصرف شود. بعضی از مطالعات حاکی از آن است که خاصیت ضد ویروسی سیر، بسیار قوی است و با داروها رقابت می کند.

اِلدربری(آقطی)

اِلدربری یک گیاهی است که یک داروی سنتی در اروپا بوده است و در مدیترانه از ۴۶۰ سال قبل از میلاد مسیح، استفاده می شده است. این گیاه، برای تقویت سیستم ایمنی بدن به کار می رود، تا بدن را در برابر ویروس های معمولی مقاوم کند. الدربری سرشار از آنتی اکسیدان است که مقاوم در برابر ویروس هاست که شامل ویروس تبخال می شود.
یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی آزمایشگاه ملی امریکا، نشان داد که این گیاه حاوی خواص ضد ویروسی قدرتمندی است که از انتقال ویروس های آنفلانزا جلوگیری می کند. یک مطالعه جدا گانه خاطر نشان کرده که ذرات فعال الدربری (سمبوکل) از ویروس های مختلف جلوگیری می کنند. این ویروس ها شامل، آنفلانزا ، تب فصلی و تب خوکی می باشد.

روغن اکالیپتوس

مصرف روغن اکالیپتوس خیلی بیشتر از باز کردن قفسه سینه و گرفتگی بینی است. خستگی را نیز کاهش می دهد و گلودرد و سرما خوردگی معمولی را هم درمان می کند. مطالعات نشان می دهند که روغن اکالیپتوس، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. حاوی مواد فعال کورستین، هایپراُکسین و اسید تانیک است که ثابت شده است بی خطر هستند و برای درمان برونشیت، سینوزیت و عفونت گوش مؤثر است. این مواد شیمیایی همچنین گرفتگی سینه را با جلوگیری از پیشرفت باکتری ها  در محفظه بینی، برطرف می کند.
با توجه به همه کاره بودن روغن اکالیپتوس، راه های زیادی وجود دارد که می توان از این روغن برای درمان عفونت های ویروسی استفاده کرد. شما می توانید روغن را به صورت موضعی به منطقه آسیب دیده بمالید یا آن را به آب حمام خود اضافه کنید یا رقیقش کنید و آن را بنوشید.

سرکه سیب

سرکه سیب حاوی ترکیب قوی ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی است. به درمان گلودرد کمک می کند، سوزش قلب را کاهش می دهد، زگیل را ازبین می برد و درمان عفونت ویروسی را تسریع می کند. به هرحال، برای اینکه از خواص سرکه سیب استفاده کنید، باید آن را به صورت خام مصرف کنید، فیلتر نشده و پاستوریزه نشده.
همانند روغن اکالیپتوس ، راه های زیادی برای استفده از خاصیت درمانی سرکه سیب وجود دارد. شما می توانید آن را در یک لیوان با آب رقیق کنید، بر روی قسمت های آلوده شده بریزید یا به آب حمامتان اضافه کنید. سرکه سیب، بخصوص برای درمان زخم های عفونی و قارچ مفید است.

 

منبع : آشپزباشی ، ترجمه شده از Healthy diet base

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!