آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۶ تیر

کم فروشی و پیگیری سازمان ملی استاندارد!

۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۵:۰۶ بعد از ظهر مرضیه شکری
کم فروشی و پیگیری سازمان ملی استاندارد!

احتمالا با شوخی‌هایی که در فضای مجازی با بسته‌‌بندی چیپس سیب زمینی می‌شود آشنا هستید. شوخی‌هایی در خصوص وجود ۹۰ درصد هوا و ۱۰ درصد چیپس در بسته‌ها! البته چیپس ماده غذایی آنچنان کامل و سالمی برای مثال نیست، اما در مثل هم مناقشه نیست! اما همه این شوخی‌ها به مسئله‌ای جدی اشاره دارند: کم فروشی!

بر همین اساس رییس سازمان ملی استاندارد به تازگی اذعان کرده است که محصولات بسته‌بندی شده از قبیل فرآورده‌های غذایی و بهداشتی استاندارد وزنی اجباری دارند که در صورت کم‌فروشی سازمان استاندارد با متخلفان برخورد خواهد کرد.

نیره پیروزبخت در خصوص کم فروشی در برخی از واحدهای صنایع غذایی گفت: «در مواردی که استاندارد آن اجباری است و روی بسته‌بندی محصول وزن درج شده باشد، نظارت بر عهده سازمان استاندارد بوده و در باقی موارد نظارت بر دوش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.»

او در ادامه با اشاره به گشت‌های بازرسی مشترک برای کشف و برخورد با تخلفات از جمله کم فروشی افزود: «در گشت‌های مشترکی که با سازمان حمایت انجام می‌دهیم به این موارد رسیدگی می‌شود و با شناسایی کارخانه‌های متخلف که در حیطه وظایف سازمان استاندارد قرار دارند، برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.»

رییس سازمان ملی استاندارد با بر شمردن برخی اقلام پر مصرف که رسیدگی تخلف کم‌فروشی در آنها در حیطه سازمان ملی استاندارد است، اظهار کرد: «اقلامی همچون فرآورده‌ها و محصولات غذایی، لبنی، دستمال کاغذی و… از واحدهایی هستند که استاندارد وزنی اجباری دارند و مورد نظارت قرار می‌گیرند.»

پیروزبخت با اشاره به اقدامات و دستاوردهایی که سازمان استاندارد در خصوص کم فروشی داشته است، عنوان کرد: «در گشت‌های مشترک با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این مسئله کنترل شده است و تخلف کم فروشی روند نزولی داشته است؛ به طوری که در آمار دقیقی که از طریق معاونت نظارت سازمان ملی استاندارد قابل کسب است، اختلاف گزارشات گران‌فروشی و کم فروشی در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۳ کاملا مشخص است.»/ایسنا

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!