آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

کمتر غذا بخورید، جوان بمانید

۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
کمتر غذا بخورید، جوان بمانید

تولید محصولاتی که ما را جوان نگه می دارند، یک صنعت چند میلیارد دلاری است، اما مرطوب کننده‌ها تنها بر پوست تاثیر می‌گذارند. در حالی که پیری در سطح سلولی اتفاق می‌افتد و دانشمندان دریافته‌اند که کمتر غذا خوردن می‌تواند روند آن را کند نماید.
تحقیقی که به تازگی منتشر شده است، تلاش به توضیح این موضوع کرده است که چگونه کاهش کالری، بر جوان ماندن سلول تاثیر می‌گذارد. محققان دریافتند که وقتی سرعت ریبوزوم – سازنده‌ی پروتئین در سلول –کاهش یابد،سرعت روند پیری هم کاهش می‌یابد. کاهش سرعت باعث کاهش تولیدات ریبزوم می‌شود اما به آن زمان بیشتری می‌دهد تا خود را تعمیر کنند.
پروفسور جان پرایس، سرپرست مقاله: ریبزوم یک دستگاه بسیار پیچیده است. تا حدودی شبیه خودروی شما است و به شکل دوره‌ای نیاز به تعمیر و نگه‌داری دارد و باید بعضی از قسمت‌های آن که زودتر عمرشان به پایان می‌رسد، جایگزین شوند. مثلا وقتی که لاستیک‌های ماشین شما عمرشان به پایان می‌رسد، تمام خودرو را دور نمی‌اندازید یا یک ماشین جدید نمی خرید. جایگزین کردن لاستیک‌ها ارزان‌تر است.
پس در همان وحله‌ی اول چه چیزی باعث می‌شود تا سرعت تولید ریبزوم کاهش پیدا کند؟ حداقل در موش‌ها که این گونه است: کاهش مصرف کالری.
پرایس و همکارانش دو گروه از موش‌ها را بررسی کردند. یکی از آن‌ها دسترسی نامحدودی به غذا داشت و گروه دیگر به ۳۵ درصد کالری کمتر محدود شده بود، اما به اندازه‌ای که به مواد مغذی برای زنده ماندن نیاز داشتند، دریافت می‌کردند.
پرایس گفت: وقتی مصرف کالری خود را محدود کنید، طول عمر به شکل تقریبا خطی افزایش پیدا می‌کند. استنباط ما آن بود که محدود کردن کالری، باعث تغییرات بیوکمیکال می‌شود و سرعت روند پیری را کاهش می‌دهد.
پرایس بیان کرد: موش‌هایی که در گروه محدود شده قرار داشتند، انرژی بیشتری داشتند و از بیماری‌های کمتری رنج می‌بردند. و تنها نتیجه‌ی حاصل، طول عمر بیشتر نبود، بلکه چون در نگه داری از بدنشان بهتر بودند، برای مدت بیشتری هم جوان می‌ماندند.
ریبزوم‌ها مانند خودرو، هم مهم هستند و هم گران – آن ها حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از تمام انرژی سلول را  برای تولید پروتئین مورد نیاز عملکرد سلول مصرف می‌کنند. به همین دلیل، اگر ریبزوم یک سلول بد کار کند، نمی‌توان همه‌ی آن را حذف کرد و از نو ساخت و باید با تعمیر منظم قسمت به قسمت ریبزوم، توانایی آن را در تولید پروتئین باکیفیت، در مدت بیشتری حفظ کرد. وقتی کیفیت تولیدی ریبزوم بالا باشد، در عوض عملکرد سلول‌ها و تمام بدن در وضعیت خوبی حفظ می‌ شود.
با این که دراین مطالعه، رابطه‌ی بین مصرف کمتر کالری و بهبود طول عمر مشاهده شد، اما پرایس گفت که اگر کالری‌ها را می‌شمارید،  نباید توقع داشته باشید که جوان بمانید. هنوز این فرضیه در مورد انسان‌ها به عنوان یک استراتژی برای جوان ماندن، مورد آزمایش قرار نگرفته است و مهم‌ترین پیامی که این مطالعه دارد، اهمیت محافظت از بدن است.
پرایس گفت: غذا تنها یک ماده برای سوزاندن نیست – پیامی است به بدن و سلول‌های شما که می‌گوید چگونه پاسخ دهند.

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
برچسب‌ها,
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!