آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

کمبود ویتامین دی ، چه عواقبی دارد؟

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۶:۳۰ بعد از ظهر سرآشپز
کمبود ویتامین دی ، چه عواقبی دارد؟

ویتامین دی ، ترکیبی از گروه چربی محلول سکاستروید است. سکاستروید، جذب مواد معدنی خاصی را تسهیل می کند. این مواد معدنی شامل روی، کلسیم، آهن و منیزیم است. ویتامین دی از آفتاب و غذا به دست می آید. بدن، ویتامین های محلول در آب را، با ادرار دفع می کند ولی ویتامین های محلول در چربی را ، در سلول های چربی ذخیره می کند.
بدن، این ویتامین ها را از طریق سوزاندن سلول های چربی، مصرف می کند. به همین ترتیب، مقدار زیاد این ویتامین ها می تواند مسموم کننده باشد ولی کمبودشان نیز، می تواند خطرناک باشد.

فواید ویتامین دی

به عنوان ویتامین آفتاب نیز، معروف است. ویتامین دی، به قوی نگهداشتن استخوان ها کمک می کند. چند دقیقه در فضای باز ماندن ، برای گرفتن میزان لازم ویتامین دی در روز کافیست. به طور متوسط، یک فرد به ده تا پانزده دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب، به میزان دوبار در هفته، نیاز دارد تا ویتامین دی او تأمین شود.
اطلاعات زیادی پیرامون کمبود ویتامین دی موجود نیست. نبود اطلاعات فقط موجب از دست رفتن سلامتی نمی شود، بلکه می تواند منجر به مرگ نیز بشود. ۷۷ درصد آمریکائیها کمبود ویتامین دی دارند. ویتامین دی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند؛ موجب متفاوت شدن سلول ها می شود و ترشح انسولین را تنظیم می کند. این ویتامین همچنین، از بیماری های خطرناک جلوگیری می کند و جذب کلسیم را برای تقویت استخوان ها، تسهیل می کند.
مطالعات مشخصی توصیه می کنند، که کمبود ویتامین دی در یک فرد، می تواند خطر دیابت و فشار خون را افزایش دهد. کمبود ویتامین دی، می تواند با بیماری های قلبی- عروقی، کلیوی، چاقی و هیپرتروفی بطن چپ مرتبط باشد. میزان پایین ویتامین دی، ممکن است به پرکاری تیروئید، بیماری های استخوان، شکستگی و حتی منجر به آمبولی ریوی شود.

رابطه بین کمبود ویتامین و لخته شدن خون

مدارک روشنی دال بر رابطه بین کمبود ویتامین دی و لخته شدن خون شریان ها و سیاه رگ وجود دارد. آنچه که ویتامین دی را از سایر ویتامین ها مجزا می کند، آن است که به عنوان هورمون هم عمل می کند. به غیر از تسهیل عملکرد اندام ها، به تعدیل لخته شدن خون نیز کمک می کند. لخته شدن خون، جریان مهمی در بدن است که در زمان جراحت، از هدر رفتن خون، جلوگیری می کند.
ولی به خاطر جریان کم یا متوقف شدن خون، لخته خون در رگ ها شکل می گیرد. این امر منجر به بیماری به نام “ایدیوپاتیک اندام تحتانی ترومبوز ورید عمیق” می شود. لخته شدن خون موجب آنوریسم، سکته و آمبولی ریوی نیز می شود. تمام این موارد، تهدیدی برای سلامتی هستند. کمبود ویتامین دی، شما را در خطر لخته شدن خون در رگ ها و سیاه رگ قرار می دهد.
ویتامین دی، رگ ها را منعطف نگه می دارد. همانند ویتامین کا، خون را رقیق می کند.
تحقیقات آزمایشگاهی حاکی از این مطلب هستند که میزان زیاد ویتامین دی، به کاهش لخته شدن خون در شریان ها و سیاه رگ (در افراد مبتلا به سرطان پروستات) کمک می کند. قرار گرفتن در معرض آفتاب به میزان لازم و خوردن غذاهای غنی از ویتامین دی نیز، به کاهش خطر لخته شدن رگها، کمک می کند. لخته شدن خون عمیق، زمانی اتفاق می افتد که خون در بیماران بستری شده، لخته می شود. کشیدن سیگار و مصرف قرص های جلوگیری از بارداری، موجب افزایش خطر لخته شدن خون در رگ ها می شود.
همچنین تحقیقات نشان می دهند که بیمارانی که کمبود ویتامین دی دارند، با خطر لخته شدن خون مواجه هستند. آمبولی ریوی، یکی از عوامل پیش از بیماری های قلبی است، که شامل از کار افتادن قلب و بیماری انسداد قلبی، می شود.

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Healthy diet base

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!