آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۹ خرداد

کدام سرطان بیش از همه در کمین مردان ایرانی است؟

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
کدام سرطان بیش از همه در کمین مردان ایرانی است؟

سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان در بین ایرانیان محسوب می شود و در بین مردان، شایع تر است. تومورهای پوستی به دو دسته ملانومی و غیر ملانومی تقسیم بندی می شوند که دسته اول، تومورهای بدخیم و حتی کشنده هستند اما تومورهای غیر ملانومی اگر به موقع تشخیص داده شود قابل درمان خواهد بود.

نور آفتاب و خال های ریشه دار عوامل اصلی بروز تومورهای غیر ملانومی هستند و توصیه می‌شود کسانی که در نور آفتاب فعالیت می کنند، هنگام کار از کلاه، دستکش، ضد آفتاب و عینک آفتابی استفاده کنند. همچنین افرادی که در قسمت های مختلف بدنشان دارای خال هستند برای پیشگیری از بروز تومورهای غیرملانومی به این خال ها توجه بسیاری داشته باشند و در صورت مشاهده تغییراتی در رنگ، اندازه و ظاهر آن در سریع تر زمان ممکن به متخصص پوست و مو مراجعه کنند.

تومورهای غیرملانومی پوست در مردان شایع تر از زنان است. سرطان پوست، اولین سرطان شایع در بین مردان ایرانی و دومین سرطان شایع در زنان ایرانی به شمار می آید. توجه به تغییرات پوستی بسیار ضروری است. مراجعه و دریافت خدمات درمانی به موقع موجب پیشگیری از وخامت بیماری می شود و افراد باید همه بیماری های خود از جمله بیماری های پوستی را جدی بگیرند.

درمان به موقع تومورهای غیر ملانومی پوستی علاوه بر بهبود بیماری، موجب حفظ زیبایی ظاهری افراد می شود زیرا در صورت پیشرفت بیماری پزشک ناچار است برای درمان از سایر قسمت های دیگر پیوند پوست انجام دهد و این امر زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد./ایرنا

افسانه مداح – متخصص رادیوتراپی

Save

Save

Save

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!