آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۶ خرداد

کاهش کلسترول بد با گیاهچه‌ کلم قرمز

۱۵ دی ۱۳۹۵ ۶:۰۲ بعد از ظهر سرآشپز
کاهش کلسترول بد با گیاهچه‌ کلم قرمز

گیاهچه‌ ها دارند همه جا دیده می‌شوند، از رستوران‌ های لوکس گرفته تا باغچه‌ های خانه‌ ها ؛ به دستور های قدیمی با طعم و رنگ‌ های قوی خود رنگ و بوی تازه ای می‌ دهند و سرشار از مواد مغذی هستند.

در مورد گیاهچه کلم قرمز :

حال آزمایشات نشان دادند که گیاهچه‌ های کلم قرمز ، به کاهش خطر شکل گیری بیماری‌ های قلبی عروقی و افزایش وزن ، در موش‌ هایی که تغذیه‌ ای پر چربی داشتند کمک می‌ کند.

گیاهچه‌ ها ، گیاهان و ادویه‌ هایی نا بالغ و جوان هستند که تنها یک یا دو هفته زمان می‌ برد تا برای برداشت آماده شوند . یک تحقیق در حال اجرا ، بیان می کند که گیاهچه‌ ها می‌ توانند فواید بیشتر ی نسبت به نوع بالغشان برای سلامتی داشته باشند و از آن‌ جایی که مطالعات پیشین نشان داده بودند که کلم قرمزی که کاملا رشد کرده است، می‌ تواند به حفاظت در برابر کلسترول اضافی کمک کند، توماس تی.وای. ونگ و همکارانش می‌ خواستند ببینند که آیا گیاهچه‌ ی آن می‌ تواند تاثیری مشابه یا بیشتر داشته باشد.

برای آزمایش این فرضیه ، محققان از موش‌ های مدل شده برای چاقی استفاده کردند . همچنین این حیوانات مستعد بودند تا مبتلا به کلسترول بالا و سایر عوامل بیماری‌ های قلبی عروقی شوند . این تیم ، ۶۰ عدد از این موش‌ ها را به گروه‌ های مختلف تقسیم کردند. این گروه‌ ها ، یا تغذیه‌ ای با چربی کم و یا با چربی زیاد داشتند و همچنین بعضی از گروه‌ ها، گیاهچه‌ ی کلم قرمز و یا کلم قرمز بالغ را دریافت کردند. در موش‌ هایی که رژیم پرچرب داشتند و در رژیمشان کلم قرمز بالغ و یا گیاهچه‌ ی کلم قرمز وجود داشت، افزایش وزن و مقدار کلسترول کبد کاهش یافت. اما همچنین این مطالعه نشان داد که گیاهچه‌ ها، پلی‌فنول‌ های کاهش‌ دهنده‌ ی کلسترول و گلوکزینولات ‌های بیشتری از کلم بالغ در خود داشتند. گیاهچه‌ ها به کاهش LDL یا کلسترول بد و مقدار تری‌ گلیسیرید در کبد نیز کمک کردند.

منبع : آشپزباشی ، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!