آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۶ اردیبهشت

کاهش کلسترول بد با گیاهچه‌ کلم قرمز

۱۵ دی ۱۳۹۵ سرآشپز
کاهش کلسترول بد با گیاهچه‌ کلم قرمز

گیاهچه‌ ها دارند همه جا دیده می‌شوند، از رستوران‌ های لوکس گرفته تا باغچه‌ های خانه‌ ها ؛ به دستور های قدیمی با طعم و رنگ‌ های قوی خود رنگ و بوی تازه ای می‌ دهند و سرشار از مواد مغذی هستند.

در مورد گیاهچه کلم قرمز :

حال آزمایشات نشان دادند که گیاهچه‌ های کلم قرمز ، به کاهش خطر شکل گیری بیماری‌ های قلبی عروقی و افزایش وزن ، در موش‌ هایی که تغذیه‌ ای پر چربی داشتند کمک می‌ کند.

گیاهچه‌ ها ، گیاهان و ادویه‌ هایی نا بالغ و جوان هستند که تنها یک یا دو هفته زمان می‌ برد تا برای برداشت آماده شوند . یک تحقیق در حال اجرا ، بیان می کند که گیاهچه‌ ها می‌ توانند فواید بیشتر ی نسبت به نوع بالغشان برای سلامتی داشته باشند و از آن‌ جایی که مطالعات پیشین نشان داده بودند که کلم قرمزی که کاملا رشد کرده است، می‌ تواند به حفاظت در برابر کلسترول اضافی کمک کند، توماس تی.وای. ونگ و همکارانش می‌ خواستند ببینند که آیا گیاهچه‌ ی آن می‌ تواند تاثیری مشابه یا بیشتر داشته باشد.

برای آزمایش این فرضیه ، محققان از موش‌ های مدل شده برای چاقی استفاده کردند . همچنین این حیوانات مستعد بودند تا مبتلا به کلسترول بالا و سایر عوامل بیماری‌ های قلبی عروقی شوند . این تیم ، ۶۰ عدد از این موش‌ ها را به گروه‌ های مختلف تقسیم کردند. این گروه‌ ها ، یا تغذیه‌ ای با چربی کم و یا با چربی زیاد داشتند و همچنین بعضی از گروه‌ ها، گیاهچه‌ ی کلم قرمز و یا کلم قرمز بالغ را دریافت کردند. در موش‌ هایی که رژیم پرچرب داشتند و در رژیمشان کلم قرمز بالغ و یا گیاهچه‌ ی کلم قرمز وجود داشت، افزایش وزن و مقدار کلسترول کبد کاهش یافت. اما همچنین این مطالعه نشان داد که گیاهچه‌ ها، پلی‌فنول‌ های کاهش‌ دهنده‌ ی کلسترول و گلوکزینولات ‌های بیشتری از کلم بالغ در خود داشتند. گیاهچه‌ ها به کاهش LDL یا کلسترول بد و مقدار تری‌ گلیسیرید در کبد نیز کمک کردند.

منبع : آشپزباشی ، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

پاسخ دهید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!