آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

کاهش اثرات مالاریا با ورزش و تغذیه

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۶:۰۲ بعد از ظهر سرآشپز
کاهش اثرات مالاریا با ورزش و تغذیه

اندازه‌ی درستی از ورزش و تغذیه ، می‌تواند به کاهش آسیب‌های مالاریا به قلب و ماهیچه‌های اسکلتی کمک کند. هر ساله بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در دنیا به مالاریا مبتلا می‌شوند و بنا به آمار سازمان جهانی بهداشت، ۴۰۰ هزار نفر از آن‌ها به این دلیل می‌میرند.

محققین این مطالعه گفتند که اکثر مطالعاتی که دراین زمینه انجام شدند، بر خود بیماری مالاریا و انگلی که باعث آن می‌شود تمرکز کردند و به تاثیر این بیماری بر ماهیچه‌های اسکلتی و قلب توجه نکردند. آن‌ها گفتند که ابتلا به مالاریا در سطوح متوسط یا شدید، عموما بر عضلات اسکلتی و قلب تاثیر می‌گذارد.

مارک بروتو، محقق: تاثیراتی که از مالاریا به جا می‌ماند، می‌تواند به دلیل ضعیف شدن در کوتاه مدت، تا آسیب‌های دائمی باشد. عضلات هم به شکل بسیار مشابهی همین هستند. اگر دچار میوپاتی مزمن شوید، حفظ تناسب اندام برای شما بسیار دشوارتر می‌شود. انگل این بیماری، توانایی طبیعی سلول‌های خون در انتقال اکسیژن و مواد مغذی را می‌گیرد و این یعنی آغاز مرگ فرد.

او یادآور شد، افرادی هم که در سطح خفیفی به مالاریا مبتلا شدند، درد عضلانی بسیار و خستگی فراوانی گزارش کردند. او گفت افرادی که تغذیه‌ی سالم دارند و ورزش می‌کنند، قدرت بیشتری در مقابله با این بیماری خواهند داشت و سریعتر می‌توانند از پس آن برآیند.

او گفت: اقداماتی وجود دارند که می‌توانید پیش از ابتلا یا در صورت احتمال ابتلا به این بیماری برایتان وجود دارد، انجام دهید تا قوای عضلانی و عملکرد قلبتان را بهبود دهید. اگر افراد اقدامی مشخص را در نظر بگیرند، آن قدر احساس خستگی یا ضعف نمی‌کنند.

یکی از نمونه‌های این اقدامات، درمان با آنتی‌اکسیدان به وسیله‌ی تغذیه و دارو است. محققان توصیه کردند که میوه و سبزیجات نپخته و فیبر بیشتری خورده شود و همچنین میزان دریافت پروتئین را با خوردن گوشت قرمز، گوشت سفید، حبوبات و شیک‌ها و پودرهای پروتئینی افزایش دهند. به خصوص ترکیب‌هایی که در آن‌ها مشتقات آمینواسید مانند بتا-هیدروکسی بتا-متیل‌بوتیریک اسید (HMB) باشد.
او افزود که ورزش کردن نیز یک ابزار بسیار خوب برای مبارزه با بیماری است. هرچه هیکلتان بهتر باشد، برای مبارزه با بیماری بهتر آماده‌اید.

منبع : آشپزباشی ، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!