آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

ژن‌ها و محیط می‌توانند خطر چاقی را افزایش دهند

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
ژن‌ها و محیط می‌توانند خطر چاقی را افزایش دهند

تحقیق جدیدی که در نشست امسال EASD در مونیخ آلمان ارائه شد، نشان داد که محیط و مسائل مربوط به سبک زندگی بیشترین تاثیر را بر چاقی در افرادی که بیشترین تعداد ژن‌های چاقی را به همراه دارند، می‌گذارد.
در دنیای امروزی، افرادی که به دلیل محیط و ژن‌هایشان در خطر بالای اضافه کردن وزن قرار دارند، برایشان دشوار است که وزن طبیعی داشته باشند. این تحقیق نشان می‌دهد که چاقی را به گردن هیچ تک عاملی از محیط، مانند غذای سرخ کرده یا نوشیدنی‌های شکردار، نمی‌توان انداخت و از این رو با نتایجی که از مطالعات پیشین به دست آمده‌اند، مغایرت دارد. این مطالعه توسط پروفسور تیموتی فریلینگ و دکتر جس تیرل از دانشگاه اکستر انگلستان و همکارانشان انجام شد.
آسیب پذیری نسبت به چاقی و دیابت نوع ۲ در محیط امروزی، به شکل قوی‌ای به مولفه‌ی ژنتیک وابسته است. با این حال، از آن که چگونه تنوع ژنتیکی با محیط اختلال ایجاد می‌کند و فرد را مستعد به چاقی و دیابت نوع دو می‌کند ف نیاز به بررسی بیشتر دارد.
اکثر مطالعات پیشین، تنها یک جنبه‌ی محیط را در مطالعات خود در نظر گرفتند و بر اساس آن نتیجه گیری کردند. مثلا مصرف نوشیدنی‌های شکردار یا دیدن تلویزیون بسیار مهم هستند. در این مطالعه‌ی جدید، محققان از داده‌های ۱۲۰۰۰۰ نفر از بانک بیولوژیکی انگلستان را بررسی کردند و محیط را از زوایای مختلفی مورد آزمون قرار دادند. فرضیه‌ای که در نظر گرفتند آن بود که محیط و سبک زندگی‌ای که فرد را به چاقی ترغیب کند، تاثیرات ژن را تقویت می‌کند.
این مطالعه، شاخص توده‌ی بدنی (BMI)، ژنتیک و مقیاس‌هایی از محیط که باعث چاقی می‌شدند – مانند عوامل مربوط به سبک زندگی – را مورد آزمایش قرار داد. این محققین از ۶۹ نوع ژنتیک و ۱۲ مقیاس محیطی که با چاقی مرتبط بودند استفاده کردند. موارد محیطی به شرح زیر بودند: ساعت‌هایی که به تماشای تلویزیون می‌پرداختند، تمام زمان‌هایی که یک جا نشین بودند، فعالیت بدنی‌ای که داشتند و خودشان گزارش کردند، فعالیت شدیدی که آن را هم خودشان گزارش دادند، مقدار تطبیق با تغذیه‌ی غربی، پروتئینی که در رژیمشان وجود داشت، چربی‌ای که در رژیمشان وجود داشت، مصرف غذاهای سرخ شده، مصرف نوشیدنی‌های گازدار و ترکیبی از همه‌ی این موارد. علاوه بر این‌ها، محققین به جایگاه اجتماعی-اقتصادی افراد نیز نگاه کردند. همچنین محققین داده‌های به دست آمده از گروه ۲۰۰۰۰ نفره‌ای که یک دستگاه شتاب سنج را به مدت ۷ روز به خودشان وصل کردند تا اندازه‌ی دقیق تحرکات خود را اندازه بگیرند.
یافته‌ی جدید اصلی‌ای که به دست آوردند آن بود که به نظر می‌رسد که ژن‌های چاقی با محیط امروزی کنش داشته باشد و این محیط امروزی را با قیاس موقعیت اقتصادی-اجتماعی می‌توان به بهترین شکل ممکن بررسی کرد. این به آن معنی است که افرادی که در موقعیت اقتصادی-اجتماعی پایین‌تری از میانگین قرار دارند و از نظر ژنتیکی هم در خطر بیشتری برای چاقی قرار دارند، نسبت به آن چه تنها با افزودن دو عامل خطرساز از افراد انتظار می‌رود، به اندازه‌ی بیشتری چاق هستند. این رابطه‌ی منفی‌ای که بین ژن‌های چاقی و فقر نسبی وجود دارد، در گذشته شرح داده نشده بود. این تفاوت‌ها، افراد را از وزن طبیعی به سمت چاقی هدایت نمی‌کند اما چند کیلوگرم به وزن آن‌ها اضافه می‌کند – که برای ایجاد یک تاثیر بزرگ در سیستم‌های بهداشتی کافی است.
محققان دریافتند که پنجاه درصد از کسانی که دچار بیشترین محرومیت اجتماعی هستند، ژن های کنترل کننده که شاخص توده‌ی بدنی را ۱۰ شماره افزایش می‌دهند به همراه دارند که تقریبا ۳٫۸ کیلوگرم به وزن یک فرد با قد ۱٫۷۳ متر اضافه می‌کند. به شکل متناقضی، ۵۰ درصد از افرادی که دچار کمترین محرومیت اجتماعی بودند نیز ژن های کنترل کننده داشتند که شاخص توده‌ی بدنی آن‌ها را ۱۰ نمره افزایش داد و وزن آن‌ها را تقریات ۲٫۹ کیلوگرم زیاد کرد.
محققان نتیجه گرفتند که: نتایج ما نشان می‌دهند که هیچ جنبه‌ی به خصوصی از محیط یا رفتار نیست که اگر تغییر داده شود می‌تواند یک برتری و امتیاز در برابر دیگران محسوب شود. بسیار سطحی خواهد بود که بخواهیم اقدامات بهداشت عمومی را مشخصا بر کاهش مصرف غذاهای سرخ کردنی، نوشیدنی های گازدار و تغذیه، برای افرادی که به صورت ژنتیکی مستعد چاقی هستند، قرار دهیم. در عوض، می‌توان اقدامات بهداشت عمومی را معطوف به تغییر تمام جنبه‌های محیطی کرد که باعث چاقی می‌شود و آن‌ها را با راه‌های کوچکی تغییر داد و تاثیر بیشتری در کاهش شیوع چاقی و دیابت نوع ۲ گذاشت تا هدف قرار دادن یک یا تعداد کمی از جنبه‌ها.

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!