آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

چگونه خوابیدن برای سلامتی مهم است

۱۹ دی ۱۳۹۵ ۵:۳۳ بعد از ظهر مرضیه شکری
چگونه خوابیدن برای سلامتی مهم است

خوابیدن به پشت باعث کمردرد، ورود ترشحات مغزی به حلق، ریه و بیماری نزله یعنی افزایش ترشحات پشت حلق، کابوس و احتمال افزایش بروز سکته می‌شود. پس بهتر است افراد همیشه به‌ سمت راست یا چپ بخوابند.

انواع مدل خوابیدن:

خوابیدن زیر نور

خواب شب در زیر نور مانع ایجاد خواب عمیق می‌شود و افراد را از مزایای خواب محروم می‌کند. همچنین خواب زیر نور مهتاب نیز چنین مشکلاتی را برای افراد ایجاد می‌کند. خواب در هنگام گرسنگی نیز بدن را به ‌سمت خشکی و ضعف سوق می‌دهد و قوای بدن را تضعیف می‌کند.

خوابیدن در صبحگاه

دیر برخاستن از خواب صبح نیز به بدن آسیب وارد می‌کند چرا که خواب صبحگاهی نوعی خواب در گرسنگی است و مواد اصلی و مورد نیاز بدن را تباه می‌کند. صبح زود بر اساس ساعت بیولوژیک بدن موقع فعالیت دستگاه گوارش و روده ‌هاست که باید دفع مدفوع صورت گیرد و این خواب مانع دفع مدفوع در وقت خود شده، منجر به تجمع سموم در بدن می‌شود. خواب صبحگاهی همچنین موجب تشدید یبوست افراد می‌شود.

خوابیدن قبل از دفع مدفوع

خوابیدن در شب و قبل از دفع مدفوع نیز به بدن آسیب وارد می‌کند. در این حالت با ماندن طولانی ‌مدت مدفوع در روده‌ ها، سموم آن بازجذب شده و به کبد و سایر اعضا آسیب می‌رساند.

خوابیدن قبل از سبک ‌شدن معده

خواب شب قبل از سبک شدن معده نیز مناسب نیست. بهتر است شام سر شب خورده شود تا بین خوردن شام و خواب حدود ۲ تا ۳ ساعت فاصله باشد. در غیر این صورت خواب عمیق نخواهد بود و حتی منجر به تشویش در خواب خواهد شد و هضم غذا با مشکل مواجه می‌شود و موجب بروز نفخ معده می‌شود.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!