آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

چگونه با گیاهان دارویی تب را فرو بنشانیم

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۲:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
چگونه با گیاهان دارویی تب را فرو بنشانیم

وقتی تب می‌کنیم، سیل توصیه ‌ها از اطرافیان به ما می‌رسد به طوری که تنوع بسیارشان و اینکه واقعا این توصیه‌ ها به جا هستند یا نه در بیشتر مواقع موجب سردرگمی‌ مان می‌شوند.

نقش گیاهان دارویی در کاهش تب

خرما‌، آویشن، نعناع، بنفشه ۳ رنگ، بنفشه معطر، توت ‌سیاه، توت ‌سفید، انار، مرزنجوش، پرسیاوشان، آلو، آناناس، برنج، خاکشیر، مریم نخودی، عناب، زیره سبز و شیرخشت باعث کاهش تب می شوند. البته این مواد با مکانیسم ‌های مختلف سبب کاهش تب می‌شوند.

مکانیزم متفاوت گیاهان تب بُر

به عنوان نمونه، شیرخشت با کاهش حرارت بدن، تب را تسکین می‌دهد. برخی از این مواد مانند بنفشه ۳ رنگ خاصیت ضد میکروب دارند و با کاهش میکروب در بدن، سبب کاهش عفونت و پایین آمدن تب می‌شوند. برخی نیز با چند مکانیسم کاهش تب را به دنبال دارند.

از میان این گیاهان و خوراکی‌ها گاهی شکل خاصی از آن ها سبب پایین آوردن تب می‌شود. به عنوان نمونه برنج پخته کاهنده تب است. خرما نیز در شکل مصرف عادی آن دمای بدن را پایین می‌آورد. اما بنفشه ۳ رنگ یا آویشن و نعناع باید به شکل دم ‌کرده یا جوشانده مصرف شوند یا داروهای گیاهی که از آن ها تهیه شده خورده شود تا تب را پایین بیاورند.

دم‌کرده یا جوشانده پرسیاوش، مرزنجوش، بنفشه ۳ رنگ، آویشن و نعناع نیز کاهنده دما هستند اما توت ‌سفید و سیاه هم تازه و خشک ‌شان این خاصیت را دارند. درباره آلو، آناناس و گیلاس باید بگوییم که بهتر است به شکل تازه مصرف شوند تا تب را پایین بیاورند.

آیا گیاهان تب زا هم هستند؟

برخلاف این موضوع که گفتیم گیاهان تب‌ بر داریم تاکنون از نظر علمی به اثبات نرسیده که گیاهی سبب افزایش درجه حرارت و تب شود زیرا بدن هوشمند است و می‌تواند تنظیم حرارت کند. البته برخی از گیاهان و خوراکی‌ ها درجه حرارت بدن را بالا می‌برند اما نه به شکلی که بگوییم تب تشدید شده است.

یعنی برخی گیاهان سبب گرم شدن بدن و تعریق می‌شوند مانند عسل، زنجبیل، دارچین، فلفل و… این ها انرژی‌ زا و محرک هستند و سبب تعریق می‌شوند اما اگر درجه بدن را بسنجیم، آن را بالای ۳۷ نمی ‌برند. این ها حرارت را افزایش می‌دهند اما تب ‌زا نیستند.

تمامی این مواد به عنوان نمونه برای فردی که سرماخورده بسیار خوبند و مضر نیستند، پس می‌توان آن ها را در برنامه غذایی این بیماران گنجاند تا این عارضه سریع ‌تر فروکش کند./سلامت

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!