آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۱ خرداد

چگونه آجیل کهنه را از آجیل سالم تشخیص بدهیم

۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ۵:۰۵ بعد از ظهر مرضیه شکری
چگونه آجیل کهنه را از آجیل سالم تشخیص بدهیم

آجیل به دلیل روغن زیادی که دارد خیلی زود فاسد می شود لذا باید قبل از خرید آجیل با خوردن چند دانه از کیفیت طعم و تازه بودنش اطمینان حاصل کنید و در صورت تازه نبودن، از خرید آن منصرف شوید.

تست سریع تشخیص آجیل تقلبی از سالم !

برای خرید آجیل عید همیشه باید به میزان مصرف، آجیل و دانه های روغنی تهیه شود تا در زمان تازگی از آنها استفاده شود. همچنین باید از مصرف آجیل های بو داده و فله ای پرهیز شود. آجیل تازه نباید هیچ بوی نامطبوعی از جمله بوی تند و بوی ترشیدگی داشته باشد و وجود حفره یا کپک زدگی از نشانه های کهنگی آجیل است. اگر در میان آجیل بقایای حشرات مرده یا زنده دیدید، بدانید که آجیل کهنه و فاسد است.

تشخیص رنگ در آجیل و خشکبار

مقداری آجیل را در مشت خود بریزید و کمی منتظر بمانید، سپس آجیل را خالی کنید اگر روی دست شما رنگ پس داده باشد، نشانه غیر بهداشتی بودن آن است. رنگ هایی که برای رنگ کردن تخمه، بادام و سایر انوع آجیل استفاده می شود، عمدتاً غیرمجاز بوده و گاهی حساسیت های شدیدی را در مصرف کننده ایجاد می کند.

از خرید و مصرف انواع پسته و مغز گردو که توسط دوره‌گردها عرضه می شوند، به دلیل اینکه عمدتاً از محصولات آلوده تهیه یا مخلوط شده اند، خودداری کنید. در مورد میوه های خشک شده حتما باید دقت شود از میوه های خشک استفاده شود نه به صورت خیس و باید این نوع میوه ها فاقد مواد رنگی باشند./سلامت

حسین ایمانی – متخصص تغذیه

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!