آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۴ خرداد

چه مدت پس از سزارین می‌توان دوباره باردار شد؟

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰ بعد از ظهر مرضیه شکری
چه مدت پس از سزارین می‌توان دوباره باردار شد؟

فاصله گذاری مناسب میان دفعات بارداری در سلامت مادر و کودک نقش مهمی ایفا می‌کند. معمولا زمان مناسب برای بارداری مجدد، یک سال بعد از سزارین است. هر چقدر زمان بیشتری بگذرد فرصت بیشتری برای ترمیم محل سزارین خواهد بود و این مسئله چنانچه بخواهید زایمان بعدی واژینال باشد، بسیار اهمیت پیدا می کند.

حداقل زمانی که بدن نیاز به استراحت قبل از حاملگی مجدد دارد، ۶ ماه است و اگر قرار است زایمان بعدی واژینال انجام شود باید ۱۸ تا ۲۴ ماه بین زایمان هایتان فاصله گذاشت.

معمولا محل برش سزارین ۳ ماه بعد از زایمان تا حدود زیادی بهبود پیدا می کند اما هر جه زمان بیشتر می گذرد ترمیم بهتر انجام می شود و این یعنی مشکلات در آینده کمتر خواهند بود.

فاصله گذاری مناسب بین حاملگی ها، در خانم هایی که در بارداری قبلی شان مشکلات جفت داشته اند هم لازم است هر چند که به طور کلی هم خطر پارگی و هم مشکلات جفت امروزه بسیار کم شده است.

باید توجه داشت که هر خانمی بعد از زایمان نیاز به زمان دارد تا خستگی بارداری قبلی را جبران کند و فعالیت های عادی زندگی را از سر بگیرد و هر چه این زمان بیشتر باشد هم به نفع مادر و هم به نفع کودک بعدی خواهد بود.

 

Save

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

۲ نظر

  1. اعظم برزویی ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ گفتهپاسخ
    سلام و خسته نباشید من چهار ماه پیش سزارین کردم و بچه ام متاسفانه فوت شده بود الان بعد از چهار ماه دوباره حامله شدم خواستم ببینم خطری نداره برای پرده های داخل شکمم خیلی استرس دارن
    1. آشپز باشی ۱ مهر ۱۳۹۶ گفتهپاسخ
      سلام بابت مورد اول خیلی متاسفم حتما شرایط سختی داشتی اما بابت مجدد باردار شدن تبریک میگم . به نظرم بهتره در این موارد حتما با پزشک مشورت کنی تا به سلامتی فرزندت به دنیا بیاد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!