آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

چه زمانی مراقب آب بدن خود باشیم

۲۴ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۰۰ قبل از ظهر مرضیه شکری
چه زمانی مراقب آب بدن خود باشیم

آب کافی بنوشیم، چرا که کمبود آب باعث اختلال ادراک و کاهش استقامت بدن می شود. یک فرد بالغ به طور متوسط روزانه ۲/۶ لیتر آب به واسطه تنفس، تعریق، ادرار و… از دست می دهد. مقداری از این آب از طریق غذا و ساختار بدن جبران می شود، باقی مانده آن که حدود ۱/۹ لیتر برای مردان و ۱/۵ لیتر برای زنان است، باید از طریق نوشیدن مایعات در طول روز تامین شود.

هنگام ورزش

انرژی مصرف شده در هنگام ورزش، بدن را گرم می کند و تنظیم حرارت بدن باعث تعریق می شود. برای جبران آب از دست رفته باید قبل، بعد و در طول ورزش مایعات نوشید.

در آب و هوای گرم

آبی که بدن از طریق تعریق در هوای گرم از دست می دهد باید با نوشیدن مایعات جبران شود.

هنگام افزایش سن

با افزایش سن احساس تشنگی کاهش می یابد. همچنین بدن توانایی خود را برای نگه داشتن ادرار از دست می دهد و در نتیجه آب بیشتری از بدن خارج می شود. برای تامین آب کافی در بدن باید به مصرف آن توجه جدی داشت.

در دوران بارداری و شیردهی

اکثر زنان در دوره باردرای به طور متوسط ۱۲ کیلو اضافه وزن پیدا می کنند که بیشتر این وزن اضافی را آب تشکیل می دهد. ۸۰ درصد جفت و ۷۵ تا ۹۰ درصد وزن جنین از آب تشکیل شده است. بنابراین در این دوران باید روزانه ۳۰۰۰ میلی لیتر بیشتر از حد معمول آب نوشید. همچنین شیر مادر از ۸۸ درصد آب تشکیل شده و زنان شیرده برای حفظ آب بدن خود، نیاز به مایعات بیشتری دارند. در دوران شیردهی باید روزانه ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلی لیتر بیشتر از حد معمول آب نوشید.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!