آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۱ خرداد

چند راهکار ساده برای مثبت اندیش شدن

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۷:۴۶ بعد از ظهر مرضیه شکری
چند راهکار ساده برای مثبت اندیش شدن

مثبت اندیش بودن انسان را به اهداف والای زندگی می رساند و باعث افزایش نشاط ، شور و سازندگی می شود. با فکر کردن به موضوعات خوب و خوشایند به آن ها خواهید رسید و باید بدانید اراده شما تولید کننده افکارتان است نه اتفاقات روزمره تان. به جای تصاویر منفی تصاویری زیبا و خوب در ذهن تان ایجاد کنید و در آینده خواهید دید که ذهن شما چه پیشگوی خوب و قابلی است.

در این جا چند فعالیت را معرفی می کنیم که به شما یاد می دهد چطور به مغزتان آموزش دهید تا به همه رویدادهای زندگی نگاه مثبتی داشته باشید …

در طول روز از یک نفر تقدیر و تشکر کنید

باید ویژگی های خوب را تشخیص دهید و به دیگران بفهمانید که آن موضوعات برای شما اهمیت دارد . این زمان را  در طی روز بگذارید و از تلاش یک نفر در برابر دیگران تقدیر و تشکر کنید. یا می توانید به دوستان قدیمی تان ایمیل ارسال کنید و از آن ها تشکر کنید که به شما کار یا حرفه ای آموزش داده اند یا زمانی به شما نصیحت کرده اند. در محیط کار از زحمات همکاران تان تشکر کنید.

مانند کودکی از ذهن تان مراقبت کنید

اجازه ندهید پرنده اندیشه تان به هر سمتی برود و روی زمان حال تمرکز کنید و اجازه ندهید ذهن تان به مسائل منفی کشیده شود که این کار باعث می شود دید مثبتی به محیط اطراف تان داشته باشید.

سه اتفاق خوب در روز پیدا کنید

در پایان هر روز سه اتفاق خوب زندگی تان را پیدا کنید و درباره عوامل رخ دادن آنها تمرکز کنید. اتفاقات خوب می تواند دیدن یک دوست قدیمی، غروب آفتاب زیبا، یک باران زیبا و… باشد. ثبت روزانه اتفاقات خوشایند باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و انگیزه شما افزایش یابد و در آینده اتفاقات بهتری برای شما رخ دهد.

یک کار خوب انجام دهید

در طول روز کارهای خوب کوچکی انجام دهید تا خوش حال تان کند. حتی اگر کاری کنید که لبخند روی لب همکارتان بیاید یا به کسی هدیه ای دهید. اگر کار خوب انجام ندهید انرژی فکری لازم را ندارید و با دید منفی به مسائل نگاه می کند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!