آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ اردیبهشت

چند ترفند ساده برای شاد و پر انرژی بودن

۱۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۳ بعد از ظهر مرضیه شکری
چند ترفند ساده برای شاد و پر انرژی بودن

برای شاد بودن نباید کار خیلی خاص یا سختی را انجام دهیم. فقط با به کار گیری این چند ترفند ساده می توان یک زندگی شاد و پر از انرژی را تجربه کرد.

برای شاد بودن کارهای زیر را انجام دهید:

۱- ورزش کردن

یکی از بهترین راه ها برای شاد و پر انرژی شدن، ورزش کردن است. ورزش باعث آزاد شدن آندورفین ها در بدن می شود. این ترکیبات باعث بالا رفتن انرژی بدن و شاد شدن می گردند. با وجود اینکه، تمرینات ورزشی سخت می توانند باعث خستگی بیش از حد شما شوند ولی بعد از چند دقیقه استراحت و احیای فعال شما آنقدر پرانرژی می شوید که انگار ۶ فنجان قهوه نوشیده اید! ورزش، یک روش طبیعی و فوق العاده است که مزیت های بی مانندی برای سلامت دارد. پس هر زمانی که احساس افسردگی و کم انرژی بودن کردید، یا تمایل به مصرف مشروبات الکلی یا داروهای غیر مجاز داشتید، راکت های بدمینتون را بردارید و با دوستان تان شروع به بازی کنید!

۲- خرید کردن

برخی افراد، خرید کردن را نوعی ورزش در نظر می گیرند. حمل بسته های خریداری شده و رفتن از فروشگاهی به فروشگاه دیگر را  قطعا باید عاملی برای بالا بردن ضربان قلب به حساب آورد! اما جدا از منافع جسمی خرید کردن، این کار همچنین اثرات روانی زیادی دارد. مطالعات جدید نشان داده اند که خرید کردن واقعا باعث بالا بردن روحیه و بهتر شدن حال افراد می شود. از این به بعد شما یک بهانه بزرگ برای خالی کردن جیب تان دارید! رفتن به خرید مطمئنا  می تواند لبخند بر روی صورت شما بنشاند و روحیه تان را عوض کند، ولی برای تاثیر نهایی شما نیاز دارید که واقعا چیزی را برای خودتان بخرید.

۳- تماشای فیلم های کمدی

هیچ روش طبیعی و سالمی بهتر از خندیدن نمی تواند حال ما را بهتر کرده و پرانرژی سازد. تماشای یک فیلم کمدی می تواند به سادگی ما را بخنداند. سعی کنید با دوستان یا خانواده خود دور هم جمع شده و با هم به تماشای یک فیلم کمدی بنشینید.

۴- خوردن  مواد غذایی سالم

خوردن تنقلات، اسنک ها و شیرینی ها فایده ای نداشته و کمکی به بالا بردن انرژی و شاد شدن نمی کنند. ولی خوردن وعده های غذایی سالم و فاقد داروهای آرام بخش و مشروبات الکلی  چیزی است که واقعا به شاد و پرانرژی شدن ما کمک می کند. مصرف غذاهای سالم می تواند به پر شدن دوباره بدن از مواد مغذی ویژه کمک کند. به علاوه، تغذیه سالم به شما ذخیره انرژی خواهد داد که باعث می شود شما احساس سرزندگی کنید.

۵- ماساژ

احساسی که اکثر ما بعد از ماساژ داریم شبیه بالا رفتن و اوج گرفتن است  که ما را بسیار آرام و شاد می سازد. ماساژها غالبا باعث یک حالت آرامش و سرزندگی می شوند. بعد از ماساژ بایستی چند دقیقه دراز بکشید، بعد از آن احساس جوانی دوباره را برای بقیه روزتان خواهید داشت!

۶- یوگا

یوگا ورزشی بسیار آرام بخش است که بعد از تمرینات ورزشی شما را به یک سطح انرژی بالا و طبیعی خواهد رساند. در حالی که تمرینات ورزشی خسته کننده هستند، یوگا به طور موفقی انرژی منفی را از بدن شما بیرون کرده و شما را سرحال و آرام می سازد. به علاوه، از آنجایی که یوگا یک ورزش به شمار می رود باعث آزاد شدن آندروفین ها در بدن شده و مقادیر زیادی انرژی طبیعی را برای شما فراهم می کند.

۷- انجام کارهای شجاعانه و پرهیجان

هیچ چیزی به اندازه ترشح واقعی آدرنالین به شما احساس هیجان و پرانرژی بودن نمی دهد! سوار شدن به ترن هوایی، پرش از ارتفاع و چتر بازی، همه می توانند انرژی شما را بالا ببرند. قطعا بعد از این بازی های نشاط آور شما کمی وحشت زده و عصبی خواهید شد، ولی این حس یک احساس فوق العاده است! بنابراین از تجربه کارهای جدید برای بالا بردن انرژی خود نترسید و از مصرف داروها و مشروبات الکلی برای این کار خودداری کنید.

بسیار خوب است اگر همیشه جایگزین هایی برای عادت های مضر خود که به ما احساس بهتری می دهند داشته باشیم. مثل ترک مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و انجام فعالیت هایی که ما را به طور طبیعی پرانرژی می سازند. روش های طبیعی علاوه بر این که به آسانی در دسترس هستند باعث تامین سلامت کلی بدن نیز می شوند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!