آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ تیر

چرا نباید روی شکم بخوابیم

۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۳ قبل از ظهر مرضیه شکری
چرا نباید روی شکم بخوابیم

پزشکان همیشه در مورد نوع خوابیدن به ما هشدار های لازم را می دهند. آن ها در خصوص عواقب جبران ناپذیر قراردادن بدن در موقعیت های دردناک هشدار داده اند، اما با این حال هنوز هم بسیاری از مردم به میل خود و در هر حالتی که دوست دارند می خوابند.

خطرناک برای کمر

خیلی ها هم ترجیح می دهند روی شکم بخوابند، که ضربه بدی به آن ها وارد می کند. خوابیدن در حالت درازکش (دمر خوابیدن) برای بزرگسالان شاید خیلی مسئله ساز نباشد. با این حال یک تکان ناگهانی در افرادی که کمر درد مزمن دارند باعث ایجاد ناراحتی و درد می شود. در برخی موارد نیز خوابیدن روی شکم باعث آسیب رساندن به ستون فقرات شده و یا کمرتان را ضعیف می کند.

اگر نمی توانید روش خواب خود را اصلاح کنید، روش هایی برای کاهش درد به شما ارائه می دهیم:

  • اگر روی شکم می خوابید یک بالش زیر شکم خود قرار دهید تا از فشار بیشتر به کمرتان جلوگیری کنید.
  • اگر به پهلو می خوابید پاهای خود را به سمت قفسه سینه بالا بیاورید و یک بالش میان پاهای خود قرار دهید. این روش نیز به کاهش درد  در کمر شما کمک می کند.
  • اگر به پشت کمر می خوابید، یک بالش کوچک یا حوله لوله شده ای را زیر زانوهای خود قرار دهید. در این روش شما  به کمر خود کمک می کنید که حالت انحنای طبیعی اش را حفظ کند.

فراموش نکنید که کمر ستون بدن شماست. پس برای محکم نگه داشتن دیگر استخوان ها و حفظ سلامت خود، آن را در موقعیت هایی که فشار به آن وارد شود قرار ندهید.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!