آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

چرا نباید آب شب مانده بنوشیم

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۵:۰۵ بعد از ظهر مرضیه شکری
چرا نباید آب شب مانده بنوشیم

بدن در طول شب دچار کمبود آب می‌شود و بیشتر افراد با احساس تشنگی از خواب بیدار می شوند، این موضوع غیرمعمول نیست. اما این که آیا می توان آب شب‌ مانده را مصرف کرد یا نه، جای بحث دارد:

  • آب بدون سرپوش را نباید نوشید زیرا بهداشتی نیست. گرد و غبار، مواد زائد و حتی پشه ممکن است هنگام شب در آب لیوان بیفتد.
  • پارچ دربسته یا شیشه آب می‌تواند ایجاد مشکل کند به این دلیل که پوست ما آلوده به عرق، گرد و غبار، سلول ‌های پوست و ترشحات بینی است و زمانی که دهان مان را روی بطری می گذاریم این آلودگی وارد آب می‌شود.
  • بزاق دهان نیز حامل باکتری است که باعث آلودگی آب می‌شود و با دوباره نوشیدن آب باکتری وارد بدن می‌شود. به گفته متخصصان مراقبت ‌های پزشکی، هنگامی‌که دهان تان را به بطری آب می زنید سعی کنید آن را در یک نوبت بنوشید و بطری یک بار مصرف را دوباره آب نکنید.
  • افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، مانند بیماران پیوندی، آن‌ هایی که تحت شیمی ‌درمانی قرار دارند و یا افراد مبتلا به اچ آی وی یا ایدز نباید در معرض آب آلوده قرار گیرند.
  • فرقی ندارد آب‌ معدنی باشد یا از شیر آب. زیرا متخصصان بر این باورند که ۲۵ درصد آب ‌معدنی، آب لوله کشی است.

آب مانده در ماشین

  • آب باقی ‌مانده در آفتاب گرم مکان مناسبی برای پرورش باکتری ‌هاست به خصوص که از آن استفاده ‌شده باشد. با‌ قرار دادن بطری آب در زیر صندلی ممکن است گرما کاهش یابد، اما باکتری رشد خواهد کرد.
  • برخی از انواع بطری‌ های پلاستیکی حاوی BPA یا مواد شیمیایی مشابه است که می‌تواند در آب نشت کند، به‌ ویژه اگر در معرض نور آفتاب قرار گیرد. تحقیقات نشان می‌دهد که BPA می‌تواند با مشکلات مغزی و رفتاری ارتباط داشته باشد. اگرچه FDA اعلام کرده است که سطح انتقال BPA در حد امن است. استفاده از یک بطری بدون BPA می‌تواند از بروز بیماری مربوط به مغز پیشگیری کند، اما از رشد باکتری جلوگیری نمی کند، به‌خصوص اگر از یک بطری فلزی، استفاده می‌کنید.
  • مصرف آب کافی برای سلامت بدن خوب است، بنابراین لازم است متوجه نشانه‌های کم ‌آبی بدن باشیم. بنابراین توصیه می‌شود، دهان را به لبه بطری نزنید یا بدون ایجاد تماس دهانی آب بخورید یا این که به میزانی که تشنه هستید آب بریزید تا ته لیوان آبی باقی نماند.
کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!