آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۰ خرداد

چرا معتاد پیتزا می شویم؟

۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۲:۰۴ بعد از ظهر مرضیه شکری
چرا معتاد پیتزا می شویم؟

کارشناسان موادغذایی می گویند پیتزا را بسیار اعتیادآور به دلیل ترکیبات موجود در آن می‌دانند. در واقع برخی از مواد غذایی با اثرگذاری بر روی بخش‌‌هایی از مغز می‌توانند سبب اعتیاد افراد به آن نوع مواد غذایی شوند.

پنیر یا مخدر!

از جمله این مواد غذایی پنیر است که یک ماده شیمیایی به نام «کازئین» در خود دارد. این ماده در محصولات لبنی یافت می شود و می‌تواند سبب تحریک شدن گیرنده‌های مغزی شود. بررسی‌ها نشان می‌دهند، گیرنده‌های مغزی بر عواملی چون کنترل درد، اعتیادآوری و سیستم پاداش دهی مغز مؤثر است.

اشتها به رغم سیری

کارشناسان دانشگاه میشیگان بر این اساس اعلام کرده‌اند، غذاهایی چون پیتزا به دلیل وجود پنیر پیتزا حالتی بسیار اعتیادآور دارند و سبب اشتها آوری فراوان در افراد می‌شوند. شناخت این مسئله نخستین گام در کنترل اشتها در جلوگیری از بروز چاقی در افراد است. این کارشناسان هوس مصرف مواد غذایی حتی پس از مصرف یک وعده غذایی کامل را نشان دهنده بروز اعتیاد به غذا در افراد معرفی کرده‌اند.

چگونه از این اعتیاد خلاصی یابیم

کارشناسان، مواد غذایی حاوی مواد لبنی- پروتئینی را بسیار اعتیادآور، به دلیل ترکیبات موجود در آن می‌دانند و بر این اساس به افراد توصیه می‌کنند، از خوردن غذاهای حاوی پنیر مانند پیتزا، همبرگر، چیپس و پنیر، لازانیا و غذاهایی از این دست اجتناب کرده و در عوض پنیر را به صورت طبیعی به همراه وعده‌های غذایی مصرف کنند، تا علاوه بر حفظ کلسیم دچار اعتیاد غذایی نشوند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!