آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ اردیبهشت

چرا عمر مردان کوتاه تر از زنان است

۲۵ آبان ۱۳۹۵ ۳:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
چرا عمر مردان کوتاه تر از زنان است

تحقیقات جدید عمر متوسط بشر را ۷۸ سال و ۹ ماه و ۱۵ روز نشانه گذاری کرده است. اما بر اساس همین گزارش ‌ها به ‌طور میانگین مردان، ۵ سال کمتر از زنان عمر می‌ کنند! مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه کلمبیا دلایل عمر طولانی‌ تر زنان در مقایسه با مردان را چنین اعلام کرد:

دختر‌ها در دوران جنینی مقاوم ‌تر از جنس مخالفند

بیماری ‌های عفونی در دوران جنینی در جنس مذکر نسبت به جنس مونث بیشتر دیده می‌ شود که این موضوع باعث مرگ و میر زود‌تر و پایین آمدن سن میانگین عمر در بین مردان می ‌شود.

بافت بدن آن‌ ها متفاوت است

همچنین، عدم شکل گیری بافت‌ های بدن در جنس مذکر نسبت به جنس مونث بیشتر دیده می ‌شود که برای مثال می ‌توان به نارسایی ‌های ریوی به هنگام بدو تولد اشاره کرد. تعداد زیادی از این افراد مرگ زود‌تر از مرگ طبیعی را تجربه می ‌کنند.

شاخص بی ‌پروایی در زنان کمتر است

عامل حوادث در مردان سومین عامل مرگ و میر شناسایی شده است که همین عامل در مورد زنان در جایگاه ششم قرار گرفته است. این به‌ خاطر خاصیت بیولوژیکی مردان است. پذیرش ریسک در مردان در مقایسه با زنان بسیار بیشتر است که این ریسک پذیری از عوامل کاهش عمر در مردان است.

زنان در مقایسه با مردان دیر‌تر دچار حمله قلبی می‌ شوند

حمله قلبی از عوامل مرگ و میر مشترک بین زنان و مردان است اما مردان در مقایسه با زنان زود‌تر دچار حملات قلبی می ‌شوند. سن میانگین در مردان که دچار حمله قلب می ‌شوند ۳۰ و ۴۰ سالگی گزارش شده است اما زنان ۱۰ سال دیر‌تر دچار حملات قلبی می‌ شوند و این حملات به بعد از دوران یائسگی آنان موکول می‌ شود. این عامل نیز می‌تواند بر کاهش میانگین عمر مردان بسیار موثر واقع شود.

زنان شبکه‌ های اجتماعی قوی تری دارند

دوستان زن ها به مانند دارو عمل می ‌کنند! مطالعات سال ۲۰۱۰ در دانشگاه بیرگ هام یانگ نشان می‌دهد آن دسته از افرادی که سطح ارتباطات اجتماعی قوی تری دارند در مقایسه با سایرین ۵۰ درصد احتمال ابتلا به حملات قلبی کمتری دارند. بر اساس تحقیقات، مردان تمایل کمتری به بیرون ریختن مشکلات و مشاوره گرفتن دارند و این خانم‌ ها هستند که در صحبت کردن در مورد مشکلات راحت ‌تر برخورد می ‌کنند. تنها استثنا در مورد مردان متاهل است که می‌ توانند با همسران خود راجع به مشکلات خود صحبت کنند. این ارتباط گیری باعث کاهش احتمال ابتلا به حملات قلبی تا ۵۰ درصد می‌شود.

مردان به سلامتی خود اهمیت کمتری می ‌دهند

مردان در مقایسه با زنان ۲۴ درصد کمتر به پزشک مراجعه می ‌کنند. همچنین، در سال ۲۰۱۲ حدود یک پنجم از مردان فاقد بیمه سلامتی بودند. آن ‌ها همچنین علاقه ای به مراجعه به پزشک ندارند و همین کم توجهی به سلامتی باعث بروز بیماری و کاهش شاخص میانگین عمر در آنان می ‌شود.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!