آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۶ خرداد

چرا بیش از حد عرق می کنیم؟ آیا بیمار شده ایم؟

۱۲ دی ۱۳۹۵ ۳:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
چرا بیش از حد عرق می کنیم؟ آیا بیمار شده ایم؟

با دوستان تان، فامیل هایتان و در کل نزدیکان تان دست می دهید و در کمال تعجب می بینید که آن ها از شما دوری می کنند. عرق بیش از حد ممکن است در زیر بغل یا کف دست و… رخ دهد. بر اساس مطالعات، بیش از حد عرق کردن می تواند نشانه بیماری هایی نظیر اختلال اضطراب ، دیابت ، هراس اجتماعی و حمله قلبی باشد.

دلایل عرق کردن :

تعرق بخشی طبیعی از عملکرد بدن است و میزان آن به عواملی مانند دما یا میزان استرس بستگی دارد. مطالعات محققان موسسه ملی بهداشت آمریکا نشان می دهد تعرق بیش از حد می تواند نشانه بیماری باشد و باید جدی گرفته شود.

دیابت

تعرق زیاد یکی از مهم ترین نشانه های دیابت است. افراد مبتلا به دیابت معمولا بیشتر در نواحی صورت، پوست سر و گردن عرق می کنند.

حمله قلبی

معمولا احساس درد در ناحیه قفسه سینه، گردن، بازو و فک از مهم ترین نشانه های های حمله قلبی است. ولی مطالعات محققان دانشگاه ایلینوی در شیکاگو نشان می دهد تعرق زیاد یکی از علایم کلیدی ایست قلبی است.

یائسگی

حدود ۷۵ درصد زنان در شروع یائسگی دچار گُر گرفتگی می شوند و این گر گرفتی می تواند به تعرق شدید منجر شود.

اختلال اضطراب

اختلال اضطراب و هراس اجتماعی از جمله مشکلاتی است که منجر به تعرق بیش از اندازه می شود و باید برای درمان آن اقدام کرد.

اثر تعرق و دمای درونی بدن

همانطور که تعرق زیاد نشانه خوبی نیست، کمبود آن نیز می تواند منجر به بروز مشکلاتی شود. زمانی که بدن در معرض حرارت و گرما قرار می گیرد، جریان خون پوست افزایش می یابد و این امر سبب می شود بدن عرق کند و خنک شود. به مرور زمان و با افزایش سن، بدن این قابلیت را کم و بیش از دست می دهد. زمانی که سالمندان در معرض هوای گرم قرار می گیرند، جریان خون پوست افزایش نمی یابد و گرما باعث می شود دمای درونی بدن افزایش یابد.

افزایش دمای درونی بدن احتمال حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. تحقیقات نشان می دهد استفاده از مکمل های اسید فولیک در افراد مسن باعث اتساع رگ های خونی و افزایش جریان خون می شود و توان بدن برای تحمل گرما را افزایش می دهد. بنابراین مصرف فولیک اسید برای سالمندان ضروری است.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!