آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ تیر

چرا باید تخمه هندوانه بخوریم

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۲:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
چرا باید تخمه هندوانه بخوریم

شما شاید از جمله کسانی هستید که عادت کرده اند هندوانه را بدون دانه یا همان تخمه اش بخورند. البته اکثر افراد آن را بدون دانه دوست دارند، اما ارزش غذایی دانه هندوانه ممکن است شما را به مصرف آن متقاعد نماید.

ارزش های تخمه هندوانه:

کالری پایین

یک اونس دانه هندوانه شامل حدود ۱۵۸ کالری است که خیلی پایین تر از یک اونس چیپس سیب زمینی (۱۶۰ کالری) نیست، اما اجازه دهید نگاهی به آنچه به منزله هر اونس است داشته باشیم. حدود ۴۰۰ دانه هندوانه در هر اونس وجود دارد که شامل تعداد بسیار زیادی دانه برای خوردن است. در مقابل، تنها ۱۵ چیپس سیب زمینی در هر اونس وجود دارد که، به مراتب بسیار کمتر از چیزی است که افراد به طور معمول در یک نشست مصرف می کنند.

منیزیم

یکی از مواد معدنی موجود در دانه هندوانه منیزیم است. شما در هر وعده شامل ۴ گرم دانه هندوانه، ۲۱ میلی گرم منیزیم دریافت می کنید. توصیه FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) به بزرگسالان دریافت روزانه ۴۰۰ میلی گرم از این ماده معدنی است. منیزیم برای بسیاری از توابع متابولیک بدن ضروری است. همچنین برای حفظ عملکرد عصب و عضله و همچنین به عنوان ایمنی، قلب و سلامت استخوان مورد نیاز است.

آهن

یک مشت پُر از دانه هندوانه حاوی حدود ۰/۲۹ میلی گرم آهن است. این خیلی زیاد به نظر نمی رسد، اما توصیه  FDA به بزرگسالان تنها دریافت ۱۸ میلی گرم آهن در روز است. آهن یک جزء سازنده هموگلوبین است که برای حمل اکسیژن در بدن مهم است. همچنین در بدن برای تبدیل کالری به انرژی کمک می کند.

فولات

در یک وعده دانه هندوانه ۲ میکروگرم فولات وجود دارد. توصیه FDA به بزرگسالان دریافت روزانه ۴۰۰ میکروگرم فولات است.  فولات، همچنین به عنوان اسید فولیک یا ویتامین B-9 شناخته شده است. برای عملکرد صحیح مغز مهم است و به کنترل سطح هموسیستئین کمک می کند. بالغین در سنین باروری حتی به مقدار  بیشتری از فولات نیاز دارند. کمبود فولات در زنان باردار با برخی از نقائص لوله عصبی هنگام تولد همراه است.

چربی های خوب

دانه هندوانه همچنین دارای منبع خوبی از هر دو اسیدهای چرب تک اشباع و اشباع نشده، به ترتیب ۰/۳ و ۱/۱ گرم است. به گفته انجمن قلب آمریکا، این چربی خوب برای محافظت در برابر حمله قلبی، سکته و کاهش سطح کلسترول بد در خون مفید است.

نتیجه

دانه هندوانه دارای خواص درمانی بسیاری است. اگر چه مقدار برخی از مواد معدنی و ویتامین ها در آن ممکن است به نظر کم باشد اما هنوز بهتر از چیپس سیب زمینی و دیگر میان وعده های ناسالم است.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!