آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۷ تیر

چرا افراد چاق باید مرکبات مصرف کنند؟

۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۵۵ قبل از ظهر مرضیه شکری
چرا افراد چاق باید مرکبات مصرف کنند؟

ترکیب ‌های موجود در انواع مرکبات می‌تواند از بروز بیماری ‌های قلبی، کبد چرب و دیابت در افراد چاق جلوگیری کند.

در یک بررسی متخصصان آمریکایی دریافتند افزودن میوه ‌هایی همچون پرتقال و لیموترش به رژیم غذایی می‌تواند در مقابله با بیماری ‌های مرتبط با چاقی نقش موثری داشته باشد. همچنین مصرف انواع مرکبات که فوائد آنها تاکنون دست‌ کم گرفته شده می‌تواند برای ۸۰ میلیون آمریکایی مبتلا به چاقی سودمند باشد.

مرکبات حاوی آنتی اکسیدان ‌های مفید برای سلامت قلب هستند. در این بررسی محققان برای گروهی متشکل از ۵۰ موش آزمایشگاهی رژیم غذایی استاندارد، رژیم غذایی حاوی چربی بالا و همچنین رژیم غذایی مملو از چربی همراه با انواع «فلاوانون» را در نظر گرفتند. فلاوانون‌ها گروهی از آنتی اکسیدان‌ ها به حساب می‌آیند که در مرکباتی همچون پرتقال و لیموترش وجود دارد.

در این بررسی مشخص شد در مقایسه با رژیم غذایی سالم، موش‌ هایی که از رژیم غذایی حاوی چربی بالا مصرف کرده بودند ۸۰ درصد بیشتر دچار مشکلات خونی شده و آسیب دیدگی کبد در آنها ۵۷ درصد بوده است. اما در موش ‌های گروه سوم مشکلات خونی حدود ۴۸ درصد و آسیب دیدگی کبدی بین ۵۰ تا ۶۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش مدیکال دیلی، فلاوانون‌ها این توانایی را دارند که خطر بیماری‌ های مرتبط با چاقی را همچون بیماری‌ های قلبی، کبد چرب و دیابت را کاهش دهند، اما فوائد آن تنها به افراد چاق محدود نمی‌شود./ایسنا

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!