آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

مهار پوکی استخوان با چای سیاه ، مخصوص خانمها

۱۵ آذر ۱۳۹۵ ۴:۰۰ بعد از ظهر مرضیه شکری
مهار پوکی استخوان با چای سیاه ، مخصوص خانمها

ما ایرانی ها جزو چای خورهای حرفه ای به شمار می آییم و با توجه به تحققیات جدید این می تواند خبر خوبی محسوب شود. در واقع نوشیدن چندین فنجان چای سیاه در مقابل چای سبز یا چای های دیگر همراه با شیر یا بدون شیر بروز شکستگی در نواحی استخوانی زنان مسن را کاهش می دهد.

معجزه چای سیاه

در مطالعه ای توسط محققان دانشگاه استرالیا غربی بیش از ۱۰۰۰ زن مسن در طرحی با عنوان کاهش میزان شکستگی استخوان در مقابل دریافت کلسیم شرکت کردند. در این تحقیق آن هایی که حداقل سه فنجان چای می نوشیدند ۳۴ درصد کمتر دچار مشکلات جدی از جمله پوکی و شکنندگی استخوان و ۴۲ درصد کمتر دچار ریسک شکستگی لگن در مقایسه با زنانی که به ندرت چای می نوشیدند، بودند. میانگین سنی شرکت کنندگان در حدود ۷۵ ساله بود.

پای فلاوونوئیدها در میان است

چای، منبع اصلی فلاوونوئیدها (مولکول های پلیمری مصنوعی قابل حل روی ساختار استخوانی) است. توصیه این مطالعه این است که نوشیدن چند فنجان چای برای جلوگیری از شکستگی بالا در زنان سالخورده مفید است. زنان تحت مطالعه به سه دسته تقسیم شدند: آنهایی که تا یک فنجان چای در هفته می نوشیدند، آنهایی که یک فنجان تا سه فنجان چای در یک روز می نوشیدند و آن هایی که بیش از ۳ فنجان چای در روز می نوشیدند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!