آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۶ اردیبهشت

پفک با معده و دندان شما چه می کند

۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۲:۰۳ بعد از ظهر مرضیه شکری
پفک با معده و دندان شما چه می کند

احتمالا تا کنون در خصوص مضرات پفک مطالب فراوان خوانده یا شنیده اید. اما ضرری ندارد که باز هم در این خصوص بخوانید و بشنوید.

در ادامه مشکلاتی را که با خوردن این ماده غذایی برای معده و دندان خود درست می کنید را می خوانید:

  • استفاده از پفک و مواد مشابه غذایی در کودکان و نوجوانانِ در حال رشد باعث اختلال در رشد آنها می‌شود زیرا مصرف این ماده چسبنده و حجیم شده باعث اشغال حجم زیادی از معده، اشغال مضاعف، ‌خستگی سیستم گوارش و فلج شدن معده می‌شود.
  • پفک ماده غذایی حجیم شده و چسبنده‌ ای با رنگ ‌های مصنوعی مجاز است که به دلیل جذابیت خاص و نوع بسته بندی‌ اش مورد توجه گروه‌ های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان قرار می گیرد.
  • پفک به دلیل نشاسته موجود در ذرت، طبیعت خاص خود و خاصیت چسبندگی که دارد در گروه های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان باعث ایجاد آسیب ‌های جدی می‌شود. این ماده غذایی غیر مجاز که فاقد ارزش غذایی است علاوه بر ایجاد چسبندگی در دندان ها سلامت وضعیت دهان و سلامت عمومی بدن را به خطر می‌اندازد.
  • مصرف پفک باعث ایجاد آسیب‌ های جدی در دندان‌ ها می‌شود. به طور معمول پفک به دلیل خاصیت چسبندگی خود به دندان‌ ها آسیب می‌ رساند و بخشی از این ماده غذایی مخرب به ویژه بخش چرب آن وارد شیارهای عمیق دندان ها می‌شود. ممکن است با مسواک زدن نیز این آسیب بر طرف نشود. متاسفانه به دلیل مصرف پفک به عنوان میان وعده کسی مایل به زدن مسواک نیست بنابراین دهان و دندان دچار آسیب‌ های جدی می‌شود.
  • مواد معدنی و املاح موجود در ذرت در مناطق مختلف نسبت به یکدیگر متفاوت است و بستگی به نوع ذرت موجود در مواد غذایی مانند پفک نوع املاحی که در آن وجود دارد نیز متفاوت است. اما به طور کلی نمی ‌توان پفک را یک ماده غذایی با ارزش بالا دانست.
  • توصیه می‌شود مواد جایگزینی بر اساس فرهنگ دیرینه‌ ما از جمله میوه‌های خشک شده به جای پفک در برنامه غذایی افراد به ویژه کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شود.
کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!