آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ اردیبهشت

پخت سریع لوبیا‌ ها ، بهتر از پخت کند

۴ دی ۱۳۹۵ ۶:۰۴ بعد از ظهر سرآشپز
پخت سریع لوبیا‌ ها ، بهتر از پخت کند

لوبیا‌ها، مواد اصلی تغذیه هستند که بسیار غنی و ارزانند و می‌توانند مواد مغذی موجود در تغذیه را افزایش دهد، به خصوص برای افرادی که در مناطقی زندگی می‌کنند که منابع کمی دارند و گزینه‌هایی که برای تغذیه دارند محدود است. بر اساس یک مطالعه‌ی جدید، برای آن که بیشترین استفاده را از این حبوبات ببریم، شاید بهتر باشد که آن‌ها را به شکل سریع بپزیم. مطالعه‌ای که در مجله‌ی ACS’ Journal of Agricultural and Food Chemistry منتشر شد، نشان داد که سریع پختن لوبیا، باعث می‌شود تا پروتئین، آهن و مواد معدنی  بیشتری در لوبیا، نسبت به پخت آرام آن باقی بماند.
بر اساس تخمین سازمان جهانی بهداشت، حدود ۲ میلیارد نفر در جهان از کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند آهن و روی رنج می‌برند. لوبیاها می‌توانند در حل این کمبودها کمک کنند، اما معمولا به زمان زیادی برای پختن نیاز دارند و این می‌تواند افراد را افزودن آن به وعده‌های غذاییشان منصرف کند. بسیاری از افرادی که منابع کمی دارند، متوصل به چوب، ذغال چوب، یا سوخت‌های زیستی دیگر برای پخت و پز می‌شوند که خود زمان بسیاری می‌برد تا گردآوری شود یا بخش زیادی از سرمایه‌‌ی خود را باید به آن اختصاص دهند. بنا بر همین دلایل، سریع‌تر پختن لوبیاها می‌تواند یک گزینه‌ی خوب تغذیه‌ای باشد، اما این که آیا پخت آرام  و پخت سریع لوبیاها به یک میزان مواد مغذی را در آنها نگه می دارد ، ناشناخته بود. به همین منظور، کارن، ا. سیچی و همکارانش از بخش کشاورزی آمریکا آزمایشی را ترتیب دادند.
محققان ارزش غذایی ۱۲ نوع لوبیا را با پخت سریع، متوسط و آرام، از چهار گونه‌ی: لوبیای زرد، قرمز ،چیتی و لوبیا قرمز خالدار، مورد آزمایش قرار دادند. هر چه لوبیاها سریع‌تر پخته شدند، مقدار پروتئین و مواد معدنی بیشتری داشتند و بعد از آن پخت‌های متوسط و آرام قرار گرفتند. به طور مثال، پخت سریع لوبیای زرد  Cebo Cela، ۲۰ درصد پروتئین بیشتر، ۱۰ درصد آهن بیشتر و ۱۰ درصد روی بیشتر از لوبیای زرد Canario داشت. Canario دوبرابر بیشتر طول می‌کشد تا پخته شود. آزمایشات بعدی نیز نشان دادند که مقدار جذب آهن در بدن مصرف کننده هم در لوبیایی که سریعتر پخته شود، بیشتر بود.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!