آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

هیچ رابطه‌ای بین اشتها و دریافت کالری وجود ندارد

۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
هیچ رابطه‌ای بین اشتها و دریافت کالری وجود ندارد

مطالعه‌ی جدیدی نشان داد که هیچ رابطه‌ای بین این که چه قدر احساس گرسنگی کنیم و چه اندازه کالری مصرف کنیم، وجود ندارد.
تحقیقی که توسط دانشمندان دانشگاه شفیلد انجام شد، نشان داد که غذاهایی که با شاخصه‌هایی که به دنبال تغییر ذائقه‌ هستند بازاریابی می‌کنند، دریافت کالری ما را تغییر نمی‌دهد.
یافته‌های این تحقیق دست بر مشکلات سلامتی‌ای می‌گذارد که ادعا می‌شود ساخته‌ی صنایع غذایی و شیوه‌ای است که محصولاتشان را تبلیغ می‌کنند – به خصوص آن‌هایی که افرادی را هدف گرفته اند  که می‌خواهند وزنشان را کم کنند.
محققین بخش متابولیسم و سرطان شناسی دانشگاه، ۴۶۲ مطالعه‌ی علمی را بررسی کردند و دریافتند که در اکثر مطالعات، درجه بندی اشتها نتوانسته است رابطه‌ای با دریافت انرژی – تعداد کالری مصرف شده – برقرار کند.
دکتر برنارد کرفه، از گروه تحقیقات گوارشی مولکولی، که این مطالعه را رهبری کرد، گفت: صنعت غذا پر شده از محصولاتی که بر اساس شاخصه‌های تغییر دهنده‌ی ذائقه‌ بازاریابی می‌شوند. در حالی که ممکن است این ادعاها درست باشند، نباید تعمیم داده شوند که می‌توانند نتیجتا دریافت کالری را کم کنند.
به طور مثال، می‌توانید غذایی بخورید که ادعا می‌کند اشتهای شما را ارضا کرده و برای یک مدت طولانی به شما احساس سیری می‌دهد اما با این وجود، به مصرف مقادیر زیادی کالری ادامه دهید.
تنها شش درصد از مطالعات، یک مقایسه‌ی آماری مستقیم بین دریافت انرژی و اشتها را مورد آزمون قرار دادند، که احتمالا به دلیل کم بودنشان، محققان از گزارش یافته‌های خود پرهیز کردند. از بین این شش درصد، حدود نیمی از آن‌ها به یک رابطه رسیدند که بر ناچیز بودن این رابطه تاکید داشتند.
حال، محققین می‌گویند که به تحقیقات بیشتری نیاز است تا عواملی که حول خوراک می‌چرخند، مانند عوامل احساسی و اجتماعی، رفتارهای پیوسته‌ای که مربوط زمان بندی تغذیه هستند، در کنار نظم فیزیکی درونی ما در خوردن ، مورد بررسی قرار گیرند.
دکتر کرفه گفت: نیاز به تحقیقات بیشتری در زمینه‌ی عوامل دیگری که بر دریافت کالری ما اثر می‌گذارند، هست.
این موضوع در فهم ما از چگونگی شکل گیری چاقی ، چگونگی جلوگیری از آن، و این که چگونه در کنار صنایع غذایی عمل کنیم مهم خواهد بود تا آزمون‌های بهتری برای غذاهایی که ذاتا و به شکل موثری قادر به راضی کردن اشتها ما هستند، طراحی کنیم.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!