آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۸ خرداد

هشدار! واکسن آنفلوانزا برای همه مجاز نیست

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۰۰ قبل از ظهر مرضیه شکری
هشدار! واکسن آنفلوانزا برای همه مجاز نیست

فصل سرما و متعاقب آن سرماخوردگی بسیار بسیار به ما نزدیک هستند. در این ایام تبلیغات برای تزریق واکسن آنفلوانزا شدت می یابد اما باید بدانیم که تزریق این واکسن آنقدرها هم بی‌حساب و کتاب نیست.

با توجه به اینکه به زودی فصل پاییز آغاز می‌شود و در این فصل هوا سردتر شده و بارندگی در ابتدای فصل کم است، قطعاً آلودگی هوا زیاد می‌شود و شرایطی برای انتقال عفونت ‌های بیشتر مهیا می‌شود. در این فصل که آغاز سال تحصیلی جدید است تجمع افراد (دانش‌آموزان) افزایش می‌یابد که این خود عاملی بر تشدید بیماری‌ های عفونی و ویروسی در بین افراد خواهد بود.

در انتهای فصل تابستان و اوایل پاییز شاهد شیوع ویروس‌ های روده‌ ای خواهیم بود که علائمی مانند گرفتگی بینی، گلو درد، آبریزش بینی و اسهال را دارد که این نشان ‌دهنده بیماری‌ های ویروسی روده ‌ای است.

با شروع فصل پاییز سرماخوردگی دستگاه تنفسی فوقانی (بافت مخاط بینی) را درگیر می‌کند. خطرناک ‌ترین نوع سرماخوردگی آنفلوآنزاست که قابل پیشگیری است و تنها ویروسی بوده که هم دارو و هم واکسن برای درمان و پیشگیری دارد.

خانم‌های باردار بعد از سه ماهه اول بارداری، سالمندان، کودکان زیر ۶ سال، بیماران قلبی و عروقی، ریوی مزمن، HIV، دیابتی و بیمارانی که دارای برونشیت مزمن و آسم هستند حتماً نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا تحت نظر پزشک خود اقدام کنند.

افراد به هیچ وجه نسبت به تزریق واکسن آنفلوانزا به صورت خودسرانه اقدام نکنند.

‌محمدرضا ناظر – متخصص بیماری‌های عفونی

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!