آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

هسته گیلاس ، دانه گلابی و برگ ریواس نخورید

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ۲:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
هسته گیلاس ، دانه گلابی و برگ ریواس نخورید

عده ای از مردم در نزد خود فکر می کنند که همه قسمت های یک میوه خوردنی است و مشکلی را ایجاد نخواهد کرد و اقدام به خوردن دانه یا برگ آن نیز می کنند.

هسته گیلاس

هسته گیلاس محتوی آمیگدالین است. آمیگدالین موجود در هسته گیلاس می‌تواند به محض ورود به بدن با آزادسازی آنزیم گلوکوزیداز از دستگاه گوارش، متابولیزه شده و به سیانید و گلوکز تبدیل شود. سیانید آزاد شده ترکیبی بسیار سمی، خطرناک و حتی کشنده است که با اختلال در سیستم اکسیژن ‌رسانی به سلول ‌ها می‌تواند سبب مرگ تدریجی سلول شده و در مقادیر بالا سبب مرگ فرد شود.

پس به یاد داشتن این نکته بسیار حائز اهمیت است که هرگز گیلاس را با هسته نخورید. این اشتباه به ویژه در کودکان بسیار اتفاق می‌افتد و به سبب پایین‌تر بودن قدرت سیستم ایمنی در آن ها می‌تواند خطر بیشتری به همراه داشته باشد.

دانه گلابی

بسیاری از افراد تمام قسمت های گلابی را می‌خورند و تنها چوب آن را دور می ‌ریزند. دانه‌های گلابی هم محتوی مقادیر قابل توجهی از سم آمیگدالین است که در بدن تبدیل به سیانید می‌شود. ترکیب سمی حاصله می‌تواند با اختلال در سیستم اکسیژن ‌رسانی برای بدن مشکل ‌ساز باشد.

پس فکر نکنید که تمام اینها از طبیعت آمده است و خوردن تمام قسمت‌ های یک خوراکی مشکلی برای سلامتی‌ تان به وجود نمی‌آورد.

برگ ریواس

همان قدر که ساقه‌ های ترش مزه این گیاه می‌تواند اشتها برانگیز و پر خاصیت باشد، برگ ‌های آن به سبب داشتن دو ترکیب به نام اکسالیت و آنتراکوینون گلیکوزید بسیار سمی و خطرناک است و در صورت مصرف طولانی مدت و انباشته شدن بیش ‏از حد این مواد سمی در بدن می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!