آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

نقش رژیم غذایی در جلوگیری از سرطان پروستات

۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱:۲۶ بعد از ظهر سرآشپز
نقش رژیم غذایی در جلوگیری از سرطان پروستات

رژیم غذایی می تواند بر کاهش خطر سرطان پروستات مؤثر باشد. بدانید که که گوشت های قرمز یا فرآوری شده ، ممکن است خطر سرطان را افزایش بدهند و لیکوپن فراوان در گوجه فرنگی، می تواند با سرطان پروستات مبارزه کند.

منبع تغذیه این سرطان، مواد غذایی هستند که حاوی مواد مغذی زیادی می باشند . به نظر می رسد که سرطان پروستات، با اضافه وزن در ارتباط است. پس رعایت کالری مصرفی، یکی از راه های جلوگیری از این  سرطان است.

بر اساس تحقیقات انجمن سرطان آمریکا، مردهای چاق (افرادی که شاخص توده بدنی آن  ها بیش از ۳۰ است) برای گرفتن این سرطان، مستعدتر هستند و از این سرطان تلف می شوند. مردهایی که دارای شاخص توده بدنی بین ۲۷٫۵ تا ۳۰ هستند، درصد احتمال ابتلای آن ها، ۱۷ درصد بیشتر از افرادی است که شاخص توده بدنی آن ها کمتر از ۲۵ است. این تحقیق بر روی مردهایی انجام شده است که در سن ابتلا به این بیماری بوده اند و تعداد آن ها در حدود ۷۰،۰۰۰ نفر بوده است.

خطر سرطان پروستات و رژیم غذایی: غذاهایی که ممکن است خطر را کاهش دهند

غذاهای مشخصی می توانند بر روی سرطان پروستات مردها اثر بگذارند. چیزی که بیشتر از همه شنیده اید، گوجه فرنگی، محصولات با پایه گوجه فرنگی و لیکوپن است. لیکوپن، ماده شیمیایی است که رنگ گوجه فرنگی، هندوانه و گریپ فروت را قرمز مایل به صورتی می کند، فقط بر روی سرطان پروستات اثر ندارد و بر سرطان های دیگر هم مؤثر است. تا کنون شواهدی دال بر مبارزه لیکوپین به تنهایی با سرطان پروستات به دست نیامده است ولی لیکوپن موجود در گوجه فرنگی، می تواند با سرطان پروستات مبارزه کند.

هنوز فواید لیکوپن اثبات نشده است ولی اگر لیکوپن هم تأثیر داشته باشد یا نه، گوجه فرنگی و محصولات گوجه فرنگی، سرشار از آنتی اکسیدان و مواد شیمیایی گیاهی هستند که از خطر سرطان جلوگیری می کنند.

بیشترین تأثیری که گوجه فرنگی بر سرطان می گذارد زمانی است که پخته می شود. پختن یا کباب کردن میوه می تواند سلول های لیکوپن داخل آن را آزاد کند.

و اما در مورد مصرف مکمل های ویتامین ای یا سلنیوم چطور؟ با وجود تحقیقات زیاد، هیچ شواهدی مبنی بر اینکه ویتامین ای، سلنیوم یا هر دو، میزان خطر سرطان پروستات را کاهش می دهند، پیدا نشده است.

سرطان پروستات و رژیم غذایی: غذاها که ممکن است خطر را کاهش دهد

برخی از غذاها موجب افزایش خطر سرطان پروستات می شوند. به عنوان مثال: غذاهای فراوری شده و گوشت قرمز، گوشت گاو و گوشت بره به مقدار خیلی زیاد باعث ازدیاد خطر سرطان پروستات می شوند. ما هیچ میزان مشخصی برای مصرف محصولات فرآوری شده و گوشت قرمز مازاد بر نیاز در هفته نداریم. در اینجا پیشنهاد ما، قطع مصرف این غذاها می باشد.

کلسیم فواید سلامتی بیشماری دارد ولی خطر سرطان پروستات را افزایش می دهد. میزان مصرف بالای کلسیم، مخصوصاً در افرادی که مکمل های کلسیم مصرف می کنند، با افزایش خطر سرطان پروستات در ارتباط است. توصیه ما این است که کلسیم خود را از طریق غذاها تأمین کنید. این حالت، خطر کمتری دارد. هر سنی که داشته باشید، باید میزان مصرف کلسیم خود را رعایت کنید.

برای آن که میزان خطر سرطان پروستات را کاهش دهید، بهترین کار، دنبال کردن راه کارهای عمومی جلوگیری از سرطان است: حداقل پنج میوه در روز بخورید و حداقل ۳۰ تا ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی و پنج روز در هفته داشته باشید.

منبع : Everyday Health

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!