آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۰ خرداد

نخوردن غذا در وعده سحر

۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۴:۴۰ قبل از ظهر ستاره بذرکار

نخوردن غذا در وعده سحر

بروز انواع بیماری‌ها به‌دلیل تجمع مواد زائد در بدن است که این مواد زائد از تجمع زیادی غذا در معده و روده بروز پیدا می‌کند و روزه تنها راه درمان است.

روزه گرفتن موجب دفع سموم از بدن خواهد شد چرا که  متخصصان طب سنتی بر این باورند که فایده بزرگ کم خوردن و پرهیز از غذا در یک مدت کوتاه برای بدن بسیار فایده دارد البته به‌شرط آن‌که آداب صحیح غذا خوردن در وعده سحر و افطار رعایت شود.شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت آشپزی مراجعه نمایید

سیستم گوارش در طول ماه رمضان استراحت می‌کند. روزه یعنی کم خوردن و کم نوشیدن که هر دو به افزایش سلامتی کمک می‌کند، البته ضعف در روزه داری نیز غیرقابل اجتناب است که رعایت تدابیر مزاجی از مهم‌ترین مسائل در ماه رمضان است.

در روزه‌داری حرارت بالا می‌رود و افرادی که مزاجشان گرم است, بیشتر دچار مشکل می‌شوند که با انجام تدابیری، یک رمضان پرفایده خواهند داشت.

نخوردن غذا در وعده سحری چه تأثیری بر بدن می‌گذارد؟

نخوردن سحری کار بسیار غلط و مضری است. افرادی که طبع‌های خشک دارند و لاغر هستند, نخوردن سحری برایشان بسیار ضرر دارد و ممکن است زخم معده در آنها بروز پیدا کند چرا که زمانی که قوه بدن در معده چیزی را پیدا نکند به بافت طبیعی معده آسیب می‌رساند و به‌مرور التهابات و زخم معده بروز پیدا می‌کند.

منبع :تسنیم

 

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!