آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۴ خرداد

مکمل های غذایی و استاتین ها

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
مکمل های غذایی و استاتین ها

در مکمل‌های غذایی‌ای که توسط بیمارانی که کلسترول بالا دارند معمولا استفاده می‌شود، مخمر برنج قرمز (RYR) وجود دارد، و معمولا از آن به عنوان یک درمان جایگزین برای افرادی که دچار عوارض جانبی استاتین‌ها می‌شوند، بهره گرفته می‌شود. مطالعه‌ای جدید دریافت که این یک انتخاب مناسب برای بیماران حساس به استاتین نیست: RYR، با آسیب‌های عضلانی و کبدی مرتبط بود که می‌تواند در حین مصرف استاتین نیز اتفاق بیافتد.
تاثیرات مفید RYR منسوب به موناکولین‌ها (monacolin) است. موادی که از نظر شیمیایی با استاتین‌ها مرتبطند.
نویسندگان این مطالعه اشاره کردند که استاتین‌ها تحت نظر پزشک تجویز می‌شوند و به شکل دوره‌ای آزمایشات خون انجام می‌شود تا به محض مشاهده‌ی نتایج غیر طبیعی، استفاده از استاتین متوقف شود. اما، RYR به شکل خودسرانه و بدون هیچ نظارت و توصیه‌ی پزشکی استفاده می‌شود، به همین دلیل، بیمار در برابر خطر تاثیرات سمی آن است، بدون هیچ نظارتی.
دلایلی که این اثرات سمی منسوب به RYR است از این قبیلند: میزان آماری که از گزارشات جدی وجود دارد (۲۷٪)، زمان نسبتا زود شروع اثرات و نبود داروهای جانبی در موارد مختلف که بیمار را مستعد به این اثرات سمی بکند. به این دلایل به نظارت منظم نیاز است و باید دو کار را انجام داد: ۱) پی گیری پیوسته‌ی امنیت استفاده از مکمل های طبیعی در گزارش‌ها ۲) اطلاع رسانی مناسب پزشکان و مصرف کنندگان این مکمل‌ها؛ این افراد باید گزارشات مشکوک را به شکل زمان بندی شده در اختیار مراجع ذی ربط قرار دهند.

 

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!