آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

مواد غذایی کالری سوز را بشناسید

۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۲:۱۹ بعد از ظهر مهراد مظاهری
مواد غذایی کالری سوز را بشناسید

مواد غذایی کالری سوز را بشناسید

‌دکتر علیرضا ‌پور داراب متخصص طب سنتی گفت: افراد می‌توانند بطور مستقیم از ساقه و ریشه و برگ و گلبرگ گیاه استفاده کنند و یا از آنها ‌بصورت ‌عرقیات و ‌دمنوش استفاده کنند.

وی بیان کرد: میوه‌های سرشار از ویتامینc مثل مرکبات، لیمو،پرتغال، ‌گریب ‌فروت و مواد غذایی دارای فیبر خاصیت چربی سوزی دارند. این مواد می‌توانند ‌آمینو اسید کارنتین را تحریک کنند تا ظرفیت چربی سوزی بدن را بالا برید.ویتامین c چربی را رقیق می‌کند و باعث می‌شود اثر کمتری روی بدن فرد داشته باشد.مواد لبنی سرشار از کلسیم هم می‌توانند به عنوان چربی سوز عمل کند.

وی افزود: از کرفس هم می‌توان به عنوان یک چربی‌سوز قوی استفاده کرد.افتیمون و انیسون هم به عنوان دو ماده قوی چربی‌سوز استفاده کرد، هرچه رو به فصل سرد می‌آوریم باید از مواد غذایی گرم مثل زیره استفاده کرد، چراکه هم خاصیت چربی سوزی دارد و هم متابولیسم بدن را متعادل می‌کند.

وی در ادامه افزود: از گل سرخ هم می‌توان ماده‌ای دیگر برای سوزاندن کالری استفاده کرد، چراکه هم خاصیت آرام بخش را دارد. روی سیستم ذهنی تأثیر می‌گذارد و می‌تواند سوخت‌وساز بدن را تنظیم کند.

وی خاطرنشان کرد: مواد غذایی که دارای فیبر بالایی هستند مثل سبوس برنج می‌تواند تأثیر زیادی بر چربی سوزی داشته باشد، این مواد خاصیت ملین نیز دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مواد غذایی گیاهی می‌تواند خاصیت ‌پایدارتری برای سوزاندن کالری داشته باشد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!