آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

فولیک اسید و کاهش بیماری‌های قلبی مادرزادی

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۶:۳۰ بعد از ظهر سرآشپز
فولیک اسید و کاهش بیماری‌های قلبی مادرزادی

بر اساس تحقیقات جدیدی که در مجله‌ی جامعه‌ی قلب آمریکا Circulation منتشر شد، خوردن غذاهایی که با فولیک اسید، یک ویتامین بی که وجود آن در رژیم غذایی برای بسیاری از اعمال بیولوژیکی نیاز است، غنی شدند، با کاهش آمار نواقص قلبی مادرزادی همراه بود.
مدیر مطالعه‌ دکتر کی. اس. ژوزف: مطالعه‌ی ما، بر اساس آزمایشاتی که در کانادا در قبل و بعد از اجباری شدن غنی سازی غذا در سال ۱۹۹۸ انجام شده بود، تاثیرات غذاهای غنی از فولیک اسید را بر هر بیماری‌ای که زیر مجموعه‌ی بیماری‌های مادرزادی قلبی قرار داشت بررسی کرد.
برای آن که بتوانند تاثیرات عواملی مانند سن متولد شدن نوزاد، تولد چند قلو، عوارض بارداری ، تشخیص امراض در قبل از تولد و پایان بارداری را مشاهده کنند، محققان داده‌های ۶ میلیون کانادایی را که از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۱۱ متولد شدند ، بررسی کردند و دریافتند که غنی سازی غذا با اسید فولیک، ۱۱ درصد کاهش در میزان نقصان‌های قلبی مادرزادی را به همراه داشته است.
آن‌ها همچنین دریافتند که تاثیرات مفید اسید فولیک در یک سری از زیرگروه‌های بیماری های قلبی مادرزادی کاملا مشهود بود و نه در همه آن ها:
۲۷ درصد کاهش در نقص کونوترانکال، یا اختلال شدید در مجرای خروجی قلب؛ ۲۳ درصد کاهش در کوآرکتاسیون آئورت – باریک شدن شریان اصلی (آئورت) که خون را به بدن می‌رساند؛ ۱۵ درصد کاهش در نقص بین دیواره بین دهلیزی و بطنی – حفره‌هایی در دیواره‌ای که دریچه‌های قلب را جدا می‌کنند؛ با این حال هیچ تغییری در نواقص مربوط به کروموزوم دیده نشد – غیرطبیعی بودن تعداد کروموزوم‌های یک نوزاد.
در سال ۱۹۹۸، کانادا با هدف اصلی پیشگیری از نقص لوله‌ی عصبی، افزودن اسید فولیک را به تمام انواع آرد، پاستای غنی شده و آرد ذرت اجباری کرد.
اسید فولیک برای تقسیم سلولی سریع و رشد اهمیت خاصی دارد، به طور مثال در مواردی مانند، وقتی خون دارد شکل می‌گیرد و وقتی در دوران حاملگی جنین به سرعت دارد رشد می‌کند. کمبود فولات می‌تواند عوارض مختلفی را نتیجه دهد – مهم‌ترین آن‌ها، اختلال لوله‌ی عصبی (مانند مهره ‌‌شکاف که یک اختلال در ستون فقرات و نخاع است) در کودکان و کم خونی (که در آن تعداد و عملکرد گلبول‌های قرمز متاثر گشته‌اند و منجر به ناتوانی خون در حمل اکسیژن کافی می‌شود) است.
ژوزف افزود که زنانی که تمایل به بارداری دارند، باید در قبل از بارداری شروع به خوردن مکمل‌های اسید فولیک بکنند، چرا که ممکن است تنها به وسیله‌ی تغذیه، فولات کافی دریافت نکنند.

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!