آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۶ تیر

فواید ورزش کردن در دوران بارداری

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۱۸ قبل از ظهر مهراد مظاهری

در مطالعاتی جدید به رهبری دانشگاه وسترن و دانشگاه پلی‌تکنیک مادرید مدارکی قانع کننده ارائه شد که بانوان در دوران حاملگی از هر فرصتی برای ورزش کردن استفاده کنند تا با فشار خون بالا ، اضافه وزن بیش از حد و تولد نوزاد مبتلا به ماکروزومیا (رشد بیش از حد نوزاد) جلوگیری کنند.

محققین توصیه می‌کنند تا بانوان در دوران حاملگی فعال باشند و تلاش کنند تا ۱۰۰۰۰ قدم در روز پیاده‌روی کنند. در غیر این صورت ، عوارض بلند مدتش می‌تواند هم برای خودشان و هم برای فرزندشان خطراتی ایجاد کند.

یکی از محققان گفت : راه رفتن ، همواره روش مناسبی برای بهبودی تناسب اندام است. بسیاری از مردم فکر می‌کنند باید به باشگاه بروند و عرق کنند – که شاید برای بعضی از افراد مورد نیاز باشد – اما راه رفتن همیشه ورزش هوازی مناسبی است. فعال بودن در دوران حاملگی بسیار مهم است. پیشنهاد ما ۱۰۰۰۰ قدم در روز است که انجام این کار فوق‌العاده است.

در این مطالعات که انتخاب افراد آن به صورت تصادفی اتفاق افتاده بود و کاملا باید از برنامه‌ی پیشنهادی پیروی می‌کردند نشان داده شد که بدون ورزش در دوران بارداری ، ۳ برابر احتمال فشار خون ، ۱٫۵ برابر احتمال اضافه وزن بیش از حد و ۲٫۵ برابر احتمال تولد نوزادان مبتلا به ماکروزومیا ، در بانوان بیشتر است.

محققین افزودند : یافته‌های ما نشان دادند که ورزش در دوران بارداری ، از فشار خون بالا و تولد نوزاد مبتلا به ماکروزومیا ، جلوگیری می‌کند. در نوزادان مبتلا به ماکروزومیا ، احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمنی مانند چاقی ، دیابت نوع ۲ یا فشار خون ، در ادامه‌ی زندگیشان بیشتر است.

منبع:آشپزباشی ، ترجمه شده از مدیکال نیوز

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!