آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ اردیبهشت

فرمول ۲۰-۲۰-۲۰ برای حفاظت از چشم ، هنگام کار با کامپیوتر

۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۰۳ بعد از ظهر مرضیه شکری
فرمول 20-20-20 برای حفاظت از چشم، هنگام کار با کامپیوتر

در دنیای امروز، کار با کامپیوتر یا همان رایانه از نان شب واجب تر و لازم تر به نظر می رسد. اما این کار مخاطراتی هم در پی دارد که لازم است در کاهش آن بکوشیم.

رمز عدد ۲۰ در پروسه تقویت چشم‌ ها

افرادی که زمان طولانی پشت رایانه سپری می ‌کنند، باید هر ۲۰ دقیقه یک بار و هر بار به مدت ۲۰ ثانیه نگاه خود را از رایانه گرفته و به اشیایی در فاصله ۶ متری بنگرند. دانشمندان برای حفاظت از چشم در هنگام کار با رایانه فرمول منحصر به فردی به نام «بیست. بیست. بیست» ارائه داده‌اند. محققان دانشگاه تگزاس این فرمول را به افرادی که زمان طولانی پشت رایانه سپری می ‌کنند یا کسانی که مایلند بینایی خود را حفظ کنند، توصیه کرده ‌اند.

تمرینی برای جلوگیری از خستگی چشم ها

به توصیه متخصصان افراد باید هر ۲۰ دقیقه یک بار نگاه خود را از صفحه رایانه بگیرند و ۲۰ ثانیه به اشیایی که در فاصله ۶ متری قرار دارند نگاه کنند. ضمن اینکه طی این مدت نباید کمتر از ۲۰ بار پلک بزنند. به گفته کار‌شناسان، این تمرین به جلوگیری از خشک شدن و خستگی چشم ‌ها، اجتناب از سر درد و درد گردن کمک می‌ کند. انجام این تمرین ‌ها به ویژه برای کسانی ضروری است که در محل کارشان سیستم‌ های تهویه ‌ای وجود دارد که هوا را خشک می ‌کنند.

روش های قدیمی برای محافظت از چشم ها

پیش از این، روش‌ های مفید دیگری به منظور حفاظت از بینایی هنگام کار با رایانه توصیه شده بود که از جمله آن‌ ها می‌توان نگاه کردن به چپ و راست یا بالا و پایین بدون تکان دادن سر، چرخاندن چشم‌ ها از چپ به راست و راست به چپ، نگاه کردن به نوک بینی و نگاه کردن به مناظر دور دست خارج از محل کار اشاره کرد.

قبل از انجام این تمرین ‌ها باید عینک یا لنز را از روی چشم برداشت و بعد از هر تمرین با گذاشتن کف دست روی چشم‌ ها به آن ‌ها استراحت داد.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!