آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۵ تیر

موبایل در تختخواب: از اختلال در الگوی خواب تا کوری موقت

۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۲:۲۹ بعد از ظهر سرآشپز
عوارض بردن موبایل به تختخواب: از اختلال در الگوی خواب تا کوری موقت

موبایل در تختخواب: از اختلال در الگوی خواب تا کوری موقت را به وجود می آورد. این روزها موبایل یا همان تلفن همراه به جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی خصوصی و عمومی ما تبدیل شده است. این میان شایعات مربوط به مضرات استفاده (با رَویه و بی رَویه) از این محصول بی‌بدیل مدرنیته و تکنولوژی همواره بر سر زبان‌ها بوده است، اما به تازگی و در این خصوص سوال جدیدی مطرح شده است: آیا استفاده از گوشی تلفن همراه به هنگام خواب می‌تواند منجر به نابینایی موقت کاربران شود؟ این سوالی است که خیلی از کاربران تلفن‌های همراه با آن درگیر هستند اما واقعا تحقیقات در این زمینه چه می‌گویند؟

مجله پزشکی «نیو اینگلند» نوشت: «محققان بر این باورند که استفاده بیش از حد موبایل و تبلت می‌تواند منجر به نابینایی موقت در کاربران شود. به گفته محققین استفاده از این وسایل پیشرفته ارتباطی به هنگام دراز کشیدن در رختخواب می‌تواند به از بین رفتن دید به صورت موقتی و تاثیر سوء روی خواب افراد منجر شود. در واقع استفاده از تلفن همراه در رختخواب و آن هم در شب باعث اختلال الگوی خواب افراد می‌شود. ضمن اینکه نگاه کردن به صفحه نمایشگر گوشی در زمان دراز کشیدن می‌تواند منجر به کم‌سو شدن دید یکی از چشم‌ها شود.»

در این گزارش آمده بعد از استفاده از تلفن همراه به صورت خوابیده، چند دقیقه‌ای زمان می‌برد تا دید دو چشم به حالت طبیعی خود بازگردد و این روند در بلندمدت می‌تواند منجر به پدیده‌ای تحت عنوان «نابینایی موقت» شود.

به گفته محققان راه‌حل ارائه شده برای رهایی از این عارضه این است که بعد از هر ۲۰ دقیقه استفاده از گوشی همراه، کاربر به چشمان خود استراحت دهد یا به جای استفاده از تلفن هوشمند در رختخواب مشغول خواندن کتاب شود. در حال حاضر بیش از ۲ میلیارد نفر در سراسر دنیا از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند که میانگین زمان استفاده از آن‌ها ۴ تا ۵ ساعت در روز است.»/فرارو

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!