آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۴ اردیبهشت

شناسایی بیماری ها از روی علائم موجود در صورت

۲ آذر ۱۳۹۵ ۴:۰۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
شناسایی بیماری ها از روی علائم موجود در صورت

شما می توانید با نگاه کردن و بررسی علائم بیماری در صورت خود پی به مشکلات تان خود ببرید. در واقع در هر یک از اعضای صورت نشانه هایی نهفته است که با کمی دقت می توانید به سلامتی خود پی برده و سطح سلامت خود را بسنجید. بینی بزرگ، چین و چروک روی پیشانی، عقب کشیدن خط مو همه نشانه‌ هایی هستند که می‌توانند اطلاعاتی در خصوص وضعیت کلی سلامت فرد ارائه کنند.

چشم

  • کلسترول بالا در خون به شکل حلقه سفیدی در عنبیه – بخش رنگی چشم – ظاهر می‌شود. نشانه دیگری از این مشکل، رسوب چربی در سفیدی چشم است. شکل گیری توده یا جوش ‌های کوچک روی پلک و پوست نیز از مشکل کلسترول بالا محسوب می‌شود.
  • افتادگی پلک می‌تواند نشانه ‌ای از مختل شدن عملکرد عصب ‌های چشم باشد. این مسئله احتمالا ناشی از یک ویروس است که باعث ملتهب شدن عصب شده است. در موارد نادر، افتادگی پلک می ‌تواند نشانه بروز سکته باشد.

دهان

  • تیرگی زبان ناشی از ساختارهای کوچکی موسوم به پاپیل بر سطح زبان است که طبیعی نبوده و نشانه‌ ای از تجمع باکتریایی است که باعث تغییر رنگ زبان می‌شود.
  • افراد دارای دندان های نازک و کوتاه نیز احتمالا با مشکل ریفلاکس اسید معده مواجه هستند. بازگشت اسید معده به دهان باعث ذوب شدن و از بین رفتن ساختار دندان ‌ها می‌شود.

پوست

  • رنگ زرد پوست و چشم‌ ها می‌تواند ناشی از عوارض جانبی برخی داروها به خصوص در بیماران مبتلا به فشار خون بالا و دیابت باشد. آسیب جدی کبدی نیز با زرد شدن رنگ پوست همراه است.
  • لکه ‌های قهوه ‌ای روی پوست در زنان بیش از مردان شایع است. این مشکل اغلب در اثر تغییرات در هورمون استروژن روی داده و در زنان باردار یا افرادی که قرص هورمونی مصرف می‌کنند، دیده می‌شود. قرار گرفتن در معرض پرتوهای مضر فرابنفش خورشید نیز در ایجاد لکه ‌های قهوه‌ ای روی پوست به ویژه گونه ها نقش دارند.
  • خطوط عمیق چین و چروک روی صورت و پوست می‌تواند نشانه ‌ای از مشکل پوکی استخوان باشد.

گوش

گوش چروکیده یا چین‌های مورب در اطراف لوب گوش با خطر بیماری‌ های قلبی در ارتباط است.

بینی

برجستگی ‌های قرمز روی بینی و گوش ناشی از شرایط نادری موسوم به سارکوئیدوز است که بیشتر در ساکنان شمال اروپا و آفریقا دیده می‌شود. بینی بزرگ نشانه بدی نبوده و به معنای سد بهتر در برابر باکتری ‌ها و ذرات گرد و غبار محسوب می‌شود.

مو

  • نازک شدن مو نشانه ‌ای از بیش فعالی غده تیروئید است و کم مویی و عقب رفتن خط مو در زنان، مشکل فقر آهن را نشان می‌دهد. نازک شدن ابروها نیز ناشی از فعالیت ناکافی تیروئید است.
  • رشد موهای زائد روی صورت نیز ناشی از سطوح بالای هورمون آندروژن است.
کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!