آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ خرداد

ظاهرش عین برگر است، طعمش عین برگر است – اما گیاه است

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۵:۵۴ بعد از ظهر سرآشپز
ظاهرش عین برگر است، طعمش عین برگر است – اما گیاه است

شرکت Impossible Foods پروژه‌ای را در دست دارد که برگری درست کند که آن قدر شبیه گوشت باشد که عاشقان دو آتشه‌ی گوشت هم نتوانند تفاوت آن را تشخیص دهند. آیا موفق شده‌اند؟

راج اگوروال یک گاز از برگر زد و مکثی کرد، همین طور که می‌جوید به روبرو نگاه کرد و شانه‌هایش را بالا انداخت. راج موسس شرکت نوپایی به نام Localytics است. او گفت: طعمش مانند برگر است و خیلی خوشمزه است. اما با این حال خونی نیست.
از آن جایی که این برگر از گیاه درست شده است، حالت خونی به آن دادن دشوار خواهد بود. این اولین محصول شرکت نوپای Impossible Foods است که تولید محصولات مشابه گوشت دارد. اما آن‌ها می‌خواهند که حس خونی بودن را به آن بدهند.
این شرکت – که در سال ۲۰۱۱ شروع به کار کرد، ۱۸۲ میلیون دلار درآمد داشته است و گوگل تلاش کرد تا آن را به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار بخرد – وعده داده است تا برگرهایی درست کند که آن‌قدر واقعی باشند که سختگیرترین افرادی هم که گوشت می‌خورند نتوانند تفاوت آن را احساس کنند. هدف آن است که از آسیب‌های ایجاد شده توسط گاوها بکاهیم و در عین حال، افرادی را که گوشت دوست دارند  راضی نگه داریم.
با این که این شرکت ازاظهار نظر رسمی خود داری کرده است، اما یکی از کارکنان Impossible Foods گفت که در چند ماه آینده، این برگرها در رستورانی در نیویورک عرضه خواهند شد و آن‌ها هنوز در حال انتخاب رستوران هستند. شاید این شرکت این گونه به نظر برسد که تنها برگر سبزیجات درست می‌کنند اما به عنوان شرکتی نوپا در سیلیکون‌ولی، بسیار محرمانه کار می‌کند. در Code Conference که یک رویداد متمرکز بر فناوری است، Impossible Foods برای اولین بار صدها عدد از برگرهایش را برای آزمایش در اختیار حضار قرار داد.
برای براون، تمام تولید محصولات غذایی تا حدی وابسته به فناوری است. او گفت: تمام تاریخ غذا، ترکیب طبیعت و هوش انسان بوده است. مثلا نان چیزی نیست که بر روی درخت رشد کند.
بی شک در حال حاضر بزرگترین تهدید در برابر محیط زیست، استفاده از گوشت حیوانات به عنوان غذا است. اما تنها راهی که می‌تواند جایگزین گوشت شود، نگرشی است که بتواند آن را در بازار جا بیاندازد که تنها با تولید غذایی امکان پذیر است که بهتر از بازار موجود باشد.
در رابطه با پیشنهاد گوگل، براون علاوه بر تشکر از پیشنهادشان گفت که نمی‌خواست تحت تاثیر یک شرکت بزرگ باشد که اولویت‌های دیگری دارد. چرا که تنها اولویت او «گوشت» است.
محصول ما در حالت خام درست مانند گوشت خام است. وقتی پخته شود، درست مانند یک برگر گوشت برش می‌خورد و در هر گاز از آن آب‌دار بودنش را حس کنید.
این برگر گیاهی به خوبی یک برگر خوب نیست. اما در حد یک برگر بد هست و شاید همین هم مناسب باشد. تلاش مدیر آن برای تولید محصولی است که بتواند در رستوران‌های فست فود جا باز کند. این شبه گوشت تقریبا هم‌قیمت با گوشت ارگانیک گاو خواهد بود.
بعد از امتحان این برگرها، جمعیت برای آن صف بستند. اکثرا آن را مطلوب یافتند و حتی یک نفر در بین جویدن شروع به تعریف کردن از آن کرد.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!