آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۷ تیر

ضرر غذای چرب حتی با یک وعده

۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
ضرر غذای چرب حتی با یک وعده

تعداد افراد چاق و مبتلا به اضافه وزن و دیابت نوع ۲، در جهان رو به افزایش است. این افزایش معمولا با افزایش مصرف چربی اشباع شده نیز همراه است. دانشمندان دریافتند که حتی تنها یک بار مصرف مقدار زیاد روغن پالم، حساسیت بدن به انسولین را کاهش می‌دهد، باعث افزایش چربی اشباع شده می‌گردد و سوخت و ساز انرژی را در کبد تغییر می‌دهد. نتایج این مطالعه، از اولین تغییراتی که در متابولیسم کبد اتفاق می‌افتد و در بلند مدت می‌توانند در افراد چاق و مبتلا به دیابت نوع ۲، منجر به بیماری کبد چرب شود، اطلاعاتی را به ما داد.
در این مطالعه، دانشمندان آزمایشی را طراحی کردند که در آن، به مردان سالم و لاغر، به شکل تصادفی یک نوشیدنی طعم دار شده‌ی روغن پالم و یا یک لیوان از آب ساده در یک محیط کنترل شده دادند. نوشیدنی درست شده از روغن پالم، به اندازه‌ی دو چیزبرگر با بیکن به همراه یک ظرف بزرگ سیب‌زمینی سرخ کرده یا دو عدد پیتزای سالامی، چربی اشباع شده داشت. دانشمندان نشان دادند که همین یک وعده‌ی پرچرب کافی بود تا تاثیر گذاری انسولین را کاهش دهد و به طور مثال، باعث مقاومت در برابر انسولین و افزایش چربی کبد شوند. علاوه بر این، تغییر در تعادل انرژی کبد نیز اثبات شد. تغییرات متابولیک مشاهده شده، مشابه با تغییراتی بود که در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ یا کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) مشاهده شد. NAFLD رایج‌ترین بیماری کبدی در بین جوامع صنعتی است و در کنار چاقی اتفاق می‌افتد. این وضعیت را سندروم متابولیک می‌خوانند که می‌تواند باعث افزایش خطر شکل گیری دیابت نوع ۲ شود. همچنین NAFLD در مرحله‌ی پیشرفته می‌تواند منجر به آسیب جدی به کبد شود.
دکتر میشل رودن: «شگفت آور بود که یک بار خوردن روغن پالم می‌تواند چنین تاثیر سریع و مستقیمی بر کبد یک فرد سالم بگذارد و همان مقدار چربی‌ای که وارد بدن شده است باعث مقاومت نسبت به انسولین شود. مشخصه‌ی خاصی که مطالعه‌ی ما داشت، آن بود که از فناوری‌های غیر مهاجم مانند طیف‌نگاری با تشدید مغناطیسی برای بررسی متابولیسم کبد افراد استفاده کردیم و این موضوع به ما اجازه داد تا بتوانیم مقدار شکر و چربی ذخیره شده به علاوه‌ی متابولیسم انرژی در میتوکندری را بررسی کنیم.» به رغم روش‌های جدید مطالعه، دانشمندان توانستند اثبات کنند که خوردن روغن پالم، بر فعالیت‌های متابولیک عضلات، کبد و بافت چربی تاثیر می‌گذارد. مقاومتی که در برابر انسولین القا می‌شود، باعث می‌شود تا شکر بیشتری به شکل‌هایی جدید در کبد جمع شود و طبیعتا کاهش جذب شکر در عضلات  را به همراه خواهد داشت – این مکانیسم باعث افزایش سطح گلوکز در افرادی می شود که مبتلا به دیابت نوع ۲ و مراحل اولیه‌ی آن هستند. علاوه بر آن، مقاومت در برابر انسولین در بافت چربی باعث می‌شود تا مقدار افزوده‌ای از چربی در خون آزاد شود که نتیجتا مقاومت در برابر انسولین را افزایش می‌دهد. هر چه چربی بیشتری در دسترس باشد، کار میتوکندری بیشتر می‌شود، که می‌تواند در دراز مدت این نیروخانه‌های سلولی را فرسوده کند و باعث بیماری کبدی شوند.

 

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!