آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۹ تیر

صادرات انواع پسته مرغوب ایران

۲۰ دی ۱۳۹۵ ۳:۰۰ بعد از ظهر انسیه
صادرات انواع پسته مرغوب ایران

به نظر شما از میان انواع پسته در ایران کدامیک مرغوب تر است؟ هر یک از ارقام پسته به کدام کشور ها صادر می شود؟
ایران به واسطه ی داشتن آب و هوای گرم و خشک در برخی از مناطقش شرایط مناسبی را برای رویش و ثمر دهی محصول پسته دارد. از این رو کشور ما یکی از پیشگامان تولید و فراوری انواع پسته در جهان است و طی سال های اخیر با افزایش تولید و صادرات این محصول توانسته نام خود را در صدر صادر کنندگان پسته در سراسر جهان قرار دهد.
تنوع پسته تولید شده در کشورمان بسیار زیاد است اما در این بین ۴ رقم اصلی وجود دارد که بهترین کیفیت را داشته و در سراسر دنیا زبان زد است که شامل اکبری، احمدآقایی، کله قوچی و فندقی می باشد.
آمارها حاکی از آن است که سرانه مصرف سالانه ی پسته در داخل کشورمان ۴۲۰ گرم بوده و بیش از ۸۰ درصد پسته تولیدی به سمت بازارهای خارجی روانه می گردد که البته تجار و بازرگانانی که در این زمینه فعالیت دارند با چالش های گوناگونی روبرو هستند که به عنوان نمونه می توان از قد علم کردن رقیب سرسختی چون آمریکا، نوسانات نرخ ارز و عدم حمایت از صادر کنندگان یاد کرد.
اما با این حال با برنامه ریزی درست می توان علاوه بر حفظ جایگاه خود در بازارهای خارجی موجود در صدد تسخیر بازار های مشتریان جدید پسته ایران مانند کشور های آسیا شرقی و برخی از کشور های اروپایی گام برداشت.
کشورهای اروپایی و کشورهایی از جمله هنگ کنگ ، امارات و روسیه از وارد کنندگان بزرگ پسته ایران می باشند.

صادرات پسته رفسنجان

رفسنجان با استفاده از جدید ترین متد های بسته بندی توانسته به یکی از پیشگامان صادرات پسته بسته بندی بدل شود.
بارها نام شهرستان رفسنجان را به عنوان تولید کننده پسته شنیده ایم اما آیا می دانستید که این شهر نمونه هایی از مرغوب ترین انواع پسته تجاری را از باغات خود برداشت می کند که در دنیا زبان زد بوده و هر ساله میزان قابل توجهی از آن به فروش صادراتی اختصاص می یابد.
اما صادرات پسته می تواند به دو صورت انجام شود یکی پسته بسته بندی شده و دیگری صادرات پسته به صورت فله . البته برای صادرات هر باری و به ویژه محصولات خوراکی ابتدا باید آن را بسته بندی نمود برای مثال بسته بندی پسته با کیسه گونی های پلی پروپیلنی ۲۰۰ گرمی نمونه ای از بسته بندی برای فروش فله پسته اند.
مزیت صادرات پسته با بسته بندی کوچک چیست؟
همانطور گفته شد بسته بندی های کوچک یعنی گرمی، از آن جهت برای صادرات انتخاب می شوند که بدون هیچ گونه تغییری مستقیم در دسترس مصرف کننده ی آن در مراکز فروشگاهی قرار می گیرد.
این کار از دو جهت به نفع ماست یکی آنکه پسته ایران مستقیما وارد بازار هدف شده و در دسترس مصرف کننده ی اصلی قرار گرفته و دیگر آن که به این شکل کار برند سازی محصولات پسته های مرغوب رفسنجانی با سرعت بیشتری صورت می پزیرد.
عراق و افغانستان را می توان از اصلی ترین اهداف برای صادرات پسته به این شکل دانست.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!